24: Legacy

24: Legacy


Vznik

Po skončení deváté řady seriálu 24 s podtitulem Live Another Day se stanice Fox dlouho rozhodovala, zda dát seriálu desátou řadu. Kiefer Sutherland, herec, který ztvárnil legendárního Jacka Bauera, se byl ochotný vrátit ještě v další řadě, ale bohužel ho odradilo dlouhé rozhodování stanice, a následně prohlásil, že s ním už Fox do role Jacka počítat nemá.

Stanice se následně rozhoupala a rozhodla se seriál obnovit, ale Kiefer už neměl zájem. Tedy neměl zájem o hlavní roli v seriálu. Proto přišel nový nápad přijít s novým příběhem a se zcela novými postavami. Sutherland se rozhodl, že projektu pomůže a stal se producentem seriálu. Do hlavní role byl obsazen Corey Hawkins, který se proslavil rolí v populárním seriálu The Walking Dead.

(Corey Hawkins je hlavní postavou seriálu. Foto: Fox)

Sekundovat mu bude Miranda Otto, která je především známá z role Éowyn v Pánovi Prstenů. Další významnou roli získal Jimmy Smits, kterého si fanoušci nejvíce pamatují ve Star Wars, kde ve druhé a třetí epizodě ztvárnil senátora Baila Organu. Plánuje se, že seriál bude mít okolo třinácti epizod. Každá epizoda bude představovat jednu reálnou hodinu.

Zatím nebylo potvrzeno, že by se nějaká postava ze seriálu 24 měla objevit i v Legacy, ale vyloučené to není. Fanoušci tajně doufají v návrat Jacka Bauera, který byl na konci deváté série unesen Rusy. Nepotvrzené zprávy hlásily, že bychom se mohli dočkat Tona Almeidy. Zřejmě tomu ale nakonec nebude a Legacy se bude muset spolehnout na nové postavy v čele s Corey Hawkinsem jako Ericem Carterem.

Trailer na první řadu

Thumbnail Play icon