John Donovan

John Donovan

Jimmy Smits Sezóny 1 2017 - 2017


Senátor Spojených států amerických, který kandiduje na prezidenta USA. Jeho kampaň je ale ohrožena jeho manažerkou Nilaou Mizrani, která je spojována s radikály. John má navíc problémy se svou ženou Rebeccou Ingram, která se angažuje do vedení operací PTO, což už není její práce.

John Donovan je ambiciózní muž a senátor USA, který kandiduje na nového prezidenta. Jeho ženou je Rebecca Ingram, úspěšná žena, která kdysi byla ředitelkou PTO. Za dob její funkce podnikla společně s Ericem Carterem, Benem Grimesem a dalšími vojáky útok na teroristu Ibrahama Bin-Khalida. Po úspěšně vykonané misi Rebecca PTO opustila a přenechala místo Keithu Mullinsovi.

John se společně s Rebeccou domluvil, že bude lepší, když nebude pracovat a bude se plně věnovat kampani svého muže. A v budoucnu, pakliže americké volby dobře dopadnou, bude vzornou první dámou. Situace se ale nevyvíjí tak, jak si pár původně naplánoval. Během jednoho dne teroristi zabijí většinu útočného komanda na Bin-Khalida a navíc plánují útok na americké půdě. Rebecca, ačkoliv jí to její manžel rozmlouvá, se tak znovu vrhne do akce.

Sám senátor John Donovan má svých starostí dost. Dle předpovědí nedokáže ve volbách uspět a nestane se prezidentem. Vrásky mu přidělává jeho manažerka kampaně Nilaa Mizrani, která pochází ze Středního východu. Nilaa byla zvídavými reportéry spatřena před mešitou, jak podporuje radikály, což jejímu postavení a závazkům vůči Americe a senátorovi Donovanovi nepomáhá získat hlasy lidí. Donovan přesto odmítne přijmout její rezignaci a stále si ji nechává v týmu.