Tony Almeida

Tony Almeida

Carlos Bernard Sezóny 1 2017 - 2017


Bývalý agent a ředitel PTO, který ztratil svou ženu Michelle Dessler. Pro vykonání pomsty byl ochoten udělat prakticky cokoliv. I spolupracovat s teroristy. To se mu ale vymstilo a dostal se do vězení. Nyní si odpykal svůj trest a je ochotný sloužit své vlasti znovu pro dobrou věc.

Tony Almeida býval agentem PTO, který postupně začal chodit se svou kolegyní Michelle Dessler. Tu si i následně vzal. Pár prošel několika krizemi, ale vždy je dokázal ustát. Při útoku na Tonyho a jeho ženu Michelle bohužel zemřela a Tony byl vážně zraněn. Když se dozvěděl, že za smrt Dessler může Christopher Henderson, pokusil se ji pomstít, ale selhal a zemřel. Nebo alespoň částečně.

Následně si celý svět myslel, že Tony byl Christopherem zabit, ale byl lidmi Hendersona odvezen z budovy. Následně se Tony ukrýval a pátral po člověku, který nařídil smrt Michelle. Almeida byl kvůli pomstě ochoten zajít daleko a dokonce se na nějaký čas přidal k teroristům. Během sedmého dne ho ovšem dopadl Jack Bauer. Tony si následně šel sednout do vězení.

Almeida byl ale po nějaké době propuštěn a objevuje se na scéně, když potřebuje Rebecca Ingram jeho pomoc. Otec Johna Donovana, který zradil americkou vlast a spolupracoval s teroristy, odmítá PTO cokoliv říct. Jelikož mučení neusvědčených vězňů je již zakázáno, Rebecca společně s Keithem Mullinsem převezou Henryho Donovana k Tonymu, který ho podrobí mnohem radikálnějšímu výslechu.