S01E01: 12:00 a.m. – 1:00 a.m.

S01E01: 12:00 a.m. – 1:00 a.m.

CZ 6.11.2001 42 minut


Viktor Rovner z Kuala Lumpuru předává agentu Richardu Walshovi, vrchnímu řediteli protiteroristické jednotky (CTU), do L.A. zprávu, že do města míří odstřelovač s úkolem zabít senátora Palmera. Senátor Palmer pracuje na projevu pro zítřejší kalifornské primárky.

Jack Bauer hraje šachy se svou dcerou Kimberly. Posílá ji spát. Posléze jde se svou ženou Teri do jejího pokoje, aby si promluvili. Kimberly však mezitím utekla oknem. Jackova asistentka Nina z CTU mu telefonicky oznamuje, že Walsh je ve městě a povolává ho do kanceláře. Jack cestou volá bývalému příteli své dcery Vincentovi, ale ten netuší, kde Kimberly je. Kimberly je s kamarádkou Janet York na cestě za Danem a Rickem, s kterými se Janet seznámila.

Jack přijíždí do ústředí CTU. Svolává tým a předkládá mu svou domněnku, že půjde o senátora Palmera. Žádá všechny, aby o něm našli co nejvíce informací. Kim a Janet přijíždějí k obchodnímu domu, kde se setkávají s oběma chlapci.

Jack žádá přítele z místního policejního oddělení, aby se mu podíval po dceři. Walsh potvrzuje Jackovu domněnku a varuje ho před důvěrou k ostatním členům týmu.

Zahraniční fotograf Martin Belkin telefonuje z letadla s centrálou volební kampaně senátora Palmera, aby domluvil podrobnosti ohledně focení. Spolucestující Mandy zaslechne hovor a začíná se Martina na Palmera vyptávat.

Oblastní ředitel George Mason předává Jackovi disketu s tajnými informacemi ohledně chystaného atentátu. Ten po něm žádá, aby mu prozradil zdroj, ze kterého ji získal. Teri volá Jackovi, že nalezla u dceři ve stole jointy. Mezitím při soukromém rozhovoru řekla Kimberly Rickovi, že její otec zemřel. Mason odmítne zdroj prozradit. Jack ho uspí a požádá Ninu, aby se pokusila zpřístupnit Masonův bankovní účet.

Doufá, že na něm bude uloženo 200 tisíc dolarů, které se ztratily při zatýkání drogového dealera, a že díky této informaci bude moci získat jméno Masonova informátora.

Teri volá Alan York, otec kamarádky Kimberly. Domlouvají se na spolupráci při pátrání po dcerách. Jack požádá Jamey, členku týmu, aby mu zjistila přístupové heslo na internet, které využívá jeho dcera. Heslo pak zatelefonuje Teri. V letadle vrcholí flirt mezi Mandy a Martinem.

Senátor Palmer přijímá hovor s redaktorkou zpráv Maureen Kingsley. Její informace ohledně zveřejnění určitých informací ho rozčílí.

Teri s Alanem vyrážejí na adresu, kterou Teri nalezla v dceřině mailové schránce. Kimberly po zjištění, že jí matka několikrát volala žádá, aby ji kluci zavezli domů. Tonymu se podaří otevřít Masonův účet. Jack proto probouzí Masona, aby mu sdělil, že pokud mu neprozradí zdroj, zveřejní jeho účast na nezákonné transakci. Mandy ukradla Martinovi peněženku, zamíří do zadní části letadla, zbaví se letušky a oblékne si padák. Připevňuje výbušninu. S prvním menším výbuchem se nechává katapultovat ven. Poté je letadlo roztrženo druhou explozí. Teri se spojuje s Jackem, aby ho informovala o pokračujícím hledání. Když se kontakt přeruší, rozhodne se Jack, že se vydá za ní. Je však zastaven Tonym, která mu oznamuje, že nad Mohavskou pouští vybuchlo letadlo. Dan, který řídí auto s dívkami, odmítne zavést Kim domů.
  • KarlCZ
    KarlCZ 27.7.2018 | 17:10:18

    Super :)


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),