S01E03: 2:00 a.m. – 3:00 a.m.

S01E03: 2:00 a.m. – 3:00 a.m.

CZ 20.11.2001 42 minut


Z auta odesílá Jack k identifikaci otisk prstu, který odřízl jednomu ze střelců. Volá mu Teri a seznamuje ho s telefonátem od Kimberly včetně svých obav. Jack si nechá dát k telefonu Alana Yorka a žádá ho, aby počkali na místě dokud si dívky nevyzvednou auto.

Gaines znervózní ohledně komplikací s předáním identifikační karty Martina Belkina. Tajná služba stále hledá senátora Palmera a do hledání se chce pustit i jeho syn Keith. Je mu to však rozmluveno. Gaines volá Danovi, aby mu oznámil, že se opozdí. Zatímco Dan s Rickem čekají na jeho příjezd, Janetina bolest zlomené ruky se zhoršuje. Rick jí i přes odpor Dana aplikuje drogy na utišení. Palmer přijíždí do podzemní garáže, kde má drobnou potyčku se dvěma výrostky.

Jack je zpátky v budově protiteroristické jednotky. Zatímco posílá Ninu do své kanceláře, předává Jamey magnetickou kartu a prosí ji, aby z ní vytáhla veškerá data a ověřila, zda skutečně byla upravena na počítači Niny. Odchází do kanceláře za Ninou. Snaží se jí tam zadržet, dokud Jamey neprověří její počítač. Přichází telefonát, že otisky jsou od neexistující osoby. Data o ní byla zřejmě vymazána.

Bridgit požaduje další milion za předání karty. To se Gainsovi příliš nezamlouvá. Mandy mu slíbí, že s ní promluví. Nechá se však od Bridget přemluvit, že vše dělá jen pro jejich lásku. Janetina bolest pod vlivem drogy ustupuje. Kimberly ji vysvětluje, že jsou ve velkém nebezpečí a musí společně utéct. Dan a Rick, kteří stojí opodál auta je po pár metrech zahlédnou a vydávají se za nimi. Jack svolí, aby Jamey odstřihla Ninu od tajných informací.

Při útěku narazí Kimberly s Janet na prostituta Larryho, který je obere o peníze a na oplátku posílá jejich pronásledovatele jiným směrem.

V garážích se setkává Palmer s Carlem, politickým hráčem v pozadí jeho kampaně, a seznamuje ho se zjištěním Maureen Kingsleyové. Před několika lety byla znásilněna Palmerova dcera Nicole a Maureen Kingsleyová přichází s obviněním, že pachatel nespáchal sebevraždu, ale že ho z okna vystrčil Palmerův syn Keith. Sám Palmer je přesvědčen, že je to nesmyslná lež. Carl mu slibuje, že do skončení voleb se toto obvinění na veřejnosti neobjeví.

Kimberly s Janet následují Larryho do opuštěného domu a prosí ho o pomoc při hledání telefonu. Larry je vyhání pryč.

Jack konfrontuje Ninu se svým podezřením ohledně její spolupráce na přípravě atentátu. Nina to odmítá. Gaines souhlasí s vyplacením dalšího milionu pro Mandy a Bridgit. Společně odjíždějí na místo, kde Bridgit zanechala kartu.

Kimberly s Janet potkávají telefonujícího muže (Rocco) stojícího u svého auta. Žádají ho o zapůjčení telefonu. Rocco po nich požaduje peníze. Když mu odpoví, že žádné nemají, začne je obtěžovat. V tom okamžiku zasáhne Larry, skočí na Rocca a sebere mu telefon, který hodí dívkám. Dan s Rickem jim jsou však opět v patách.

Tony si čte memorandum o Walshově smrti. Žádá Jamey o podrobnosti, ale ta pracuje na něčem pro Jacka a tak mu umožní přístup k podrobnostem na jeho počítači.

V poušti předává Bridget Gainesovi kartu. Vzápětí je zastřelana odstřelovačem. Jamey ukazuje Jackovi a Nině, co se jí podařilo objevit. Odhalila, že tajný zápis na kartu byl proveden 14. ledna. Jak se ukazuje v tomto termínu byl Jack s Ninou na Santa Barbaře. Nina je rozčarována z Jackovi nedůvěry vůči ní.

Kimberly se podaří dovolat matce. Řekne jí, že mají s Janet problémy a snaží se popsat místo, kde se nacházejí. Teri s Alanem okamžitě vyrážejí. Teri volá 911.

V okamžiku, kdy se Kimberly s Janet vzdalují Rickovi s Danem, Janet porazí auto. Janet zůstává bezvládně ležet na silnici. V okamžiku, kdy se nad ní Kimberly sklání ji Rick chytne a vleče pryč. Janet nechávají na místě v domnění, že zemřela. Ta však otevírá oči.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 28.7.2018 | 13:00:46

    Super!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),