S01E05: 4:00 a.m. – 5:00 a.m.

S01E05: 4:00 a.m. – 5:00 a.m.

CZ 11.12.2001 42 minut


Teri s Alanem přijíždějí do nemocnice a nelézají Janet na operačním sále. Rick s Danem nakládají Kimberly do Gainesova auta. Ten jim slibuje, že se sejdou na smluveném místě, aby jim předal peníze.

Teri s Alanem přijíždějí do nemocnice a nelézají Janet na operačním sále. Rick s Danem nakládají Kimberly do Gainesova auta. Ten jim slibuje, že se sejdou na smluveném místě, aby jim předal peníze.

Palmer chce dceru připravit na možné znovuotevření kauzy jejího znásilnění, ale nakonec tak neučiní. Jack žádá Ninu, aby mu pomohla v přístupu k zadrženému Penticoffovi Jackovi se podaří umluvit místního seržanta, aby ho za Penticoffem pustil, ale na poslední chvíli mu to překazí Mason.

Jack přesvědčuje Masona, že na stopu Penticoffa ho přivedl Walsh a proto s ním musí mluvit. Mason, po upozornění, že pokud se Palmerovi něco stane, bude za to nést odpovědnost on, svolí s jeho výslechem, ale chce ho vést sám.

Palmer si domlouvá schůzku s Maureen Kingsley v konferenčním sále hotelu.

Penticoff odmítá s Masonem hovořit, chce Jacka. Ten při výslechu vyprovokuje s Penticoffem hádku, při které mu tajně předá lístek se svým telefonním číslem.

Jack odchází z výslechové místnosti, aby našel místo, kde by mohl příjmout hovor od Penticoffa, aniž by je někdo slyšel. Penticoff mu sděluje, že mu za dvacet minut bude volat někdo, kdo má u sebe Kimberly, a že pokud se osobně neohlásí, Kimberly může zemřít. Hovor má přijít na místo, kde ho Jack zadržel.

Jack volá Nině, aby zjistila telefonní linku, která vede do průmyslového komplexu. Nina objeví veřejný automat nedaleko.

Na chodbě narazí Jack na partnera zabité policistky a přemlouvá ho, aby ho ještě jednou zavedl k Penticoffovi. Vyhoví mu a přes magnetickou kartu vstupují do cely k Penticoffovi. Jack vyprovokuje hádku a při strkanici vezme policistovi kartu, kterou podstrčí Penticoffovi, aby se dostal z cely.

Na schůzce s Maureen žádá Palmer, aby mu řekla své zdroje ve věci vraždy, které se měl dopustit jeho syn. Dozvídá se, že jedním je synův psychoterapeut a druhým vyplněná příjmová karta z nemocnice, kterou Keith vyplnil pod cizím jménem, když tam přišel s podobným zraněním, jaká se nalezla při pitvě zavražděného násilníka, odpovídající rvačce.

Palmer po příchodu do hotelového apartmá probudí syna a vyptává se ho na podrobnosti oné noci. Keith se s ním na toto téma odmítá bavit.

Na stanici odhalí útěk Jacka s Penticoffem. Mason je objeví pomocí satelitu a vydává se po jejich stopách.

Jack mezitím s Penticoffem doráží k automatu, na který má přijít hovor. Když zazvoní, ukáže se, že se jedná o mobilní telefon schovaný pod telefonním seznamem. Z hovoru se Penticoff dozvídá, že je nedaleko přistaveno auto s mrtvolou v kufru, které se má zbavit.

V autě naleznou mrtvolu neznámého muže. Mezitím je obklíčí Mason. Jack Masonovi prozradí podrobnosti o předcházejících událostech a prosí Masona o pomoc. Ten souhlasí. Jack veze mrtvolu k identifikaci.

Jack volá Teri, že je na cestě do nemocnice.

Gaines zastřelí Dana poté, co se dozví, že Janet není mrtvá. Na operačním stole jí však při zákroku začíná selhávat srdce.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 29.7.2018 | 9:38:38

    Napínavý!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),