S01E06: 5:00 a.m. – 6:00 a.m.

S01E06: 5:00 a.m. – 6:00 a.m.

CZ 18.12.2001 42 minut


Gaines kontaktuje Jacka, aby mu řekl, že je Kim v jeho moci. Palmer zvažuje svou budoucí politickou kariéru. Mrtvý muž z kufru automobilu je identifikován. Mezitím, co v nemocnici bojují o Janetin život, Jack přiváží do CTU tělo muže z automobilu před skladištěm. Za okamžik přistává helikoptéra, která má Jacka dopravit do nemocnice.

Gaines vrazí Rickovi do ruky lopatu a přikáže mu pohřbít Dana. V hotelu se Carl dozná Palmerovi, že jeho synovi pomohl s uhlazením vraždy Gibsona. Když jej chce Palmer vyhodit, poradce se obhajuje tím, že ho o pomoc požádala samotná Sherry. To ona měla zprostředkovat kontakt mezi jejím synem a Carlem. Rick s pomocí Kim připravuje hrob pro Dana a je zjevně nervózní z dívčiných návrhů, aby společně utekli, neboť jen tak si podle jejího názoru zachrání život.

Ve stejnou dobu přistává Jack u nemocnice a přikazuje personálu nechat zamknout všechny přístupové cesty do budovy. Teri je poněkud rozladěna, když její muž začne Yorka vyslýchat jako podezřelého. Sherry před Palmerem přiznává, že požádala Carla o pomoc. Chtěla tak zachránit Palmerovu politickou kariéru.

Jack telefonuje Nině a dozvídá se, že v CTU se podařilo stanovit dobu úmrtí muže z kufru přibližně na jedenáct hodin večer předešlého dne. Tedy ještě ve chvíli, kdy nikdo z nich neměl ani tušení o přípravách atentátu.

Poté, co se Teri dozví o plánu zabít prezidenta a že ze stejného důvodu byla zřejmě unesena i jejich dcera, propukne v pláč. Jack jí utišuje a slibuje, že Kim dostane zpět. Zatímco Rick dokončuje hrob pro svého přítele, Gaines odjíždí i s Kim neznámo kam. Nina pověřuje Jamey a agenta Milo Pressmana identifikací karty.

Šéf volebního týmu Mike Novic Palmerovi doporučuje, aby se veřejně doznal k rodinnému skandálu a požádal voliče o prominutí.

Gaines telefonuje Jackovi a přikazuje mu, aby vyšel severním vchodem před nemocnici. Jack nemá jinou možnost a opustí Teri i Yorka, který vzápětí vstoupí do Janetina pokoje. Když ho dívka spatří, ptá se na svého otce. On k ní bez jediného slova přistoupí a udusí ji. Před nemocnicí Jack podle instrukcí nasedá do stříbrného Taurusu, zahazuje mobilní telefon a k uchu si připevňuje mikrofon uložený v přihrádce. Po nastartování se za něj zavěšuje sedan. Mezitím Gainesův pomocník Eli bere Kim zpět k Rickovi, který je již hotov s hrobem. York rozhodne, že Teri odveze zpět do domu v Bel Air. Ona si náhle všímá jeho čerstvé rány na zápěstí, avšak on tvrdí, že se poranil již ve skladišti. Vzápětí Nina volá Teri a prosí ji, aby Jackovi vzkázala skutečné jméno zavražděného… Jedná se o Alana Yorka.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 29.7.2018 | 9:39:39

    !!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),