S01E09: 8:00 a.m. – 9:00 a.m.

S01E09: 8:00 a.m. – 9:00 a.m.

CZ 22.1.2002 42 minut


Jack prchá z vazby. Nina a Tony se snaží přinutit Jamey, aby přiznala vše, co ví. Teri je ochotna obětovat vlastní čest, aby uchránila Kim. Jamey konečně přiznává, že celou dobu přijímala instrukce od muže jménem Gaines.

Dokonce ze své kanceláře převedla vnitřní monitorovací systémy přímo do jeho sídla, čímž získal úplný přehled nad veškerým děním v CTU. Existuje však jedna možnost, jak jej od proudu informací odpojit, aniž by tím bylo vzbuzeno jeho podezření.

Jack je vyslýchán agentem Simesem, který není ani v nejmenším ochoten uvěřit jeho „báchorkám“ o unesené dceři a manželce. O chvíli později je Gaines svědkem, jak jeho monitory zčernají. Vzápětí volá Jamey, která vysvětluje, že z obavy před odhalením agentem Milem musela dočasně kanál odpojit.

Simes nechává Jacka odvézt na podrobnější výslech. Gainesův poskok Eli si dělá zálusk na sex s Kim a posílá ji do odděleného pokoje. Teri urputně protestuje a nakonec se Elimu nabídne místo své dcery. Jack uvolňuje pojistný ventil, ze kterého se vyvalí oblak páry. V nastalém zmatku se mu podaří vyběhnout na ulici, zastavit první projíždějící auto a s pistolí v ruce přimět jeho řidičku Lauren Proctor, aby jej odvezla do bezpečí před smečkou lačných agentů z tajné služby. Úkryt nakonec naleznou v maringotce na staveništi.

Zpět v hotelu: Palmerova asistentka vyjadřuje svoji obavu o osud senátorova syna. Palmer reaguje výtkou na svou ženu, která celou aféru tak dlouho držela v tajnosti. Jamey odmítá spolupráci a vyžaduje právního zástupce a záruku plné imunity. Vzápětí volá Jack z Laurenina mobilního telefonu. Nina mu odhaluje pravdu o Jamey a dává mu jí k telefonu. Jack jí, v případě, že mu pomůže, zaručuje beztrestnost. Ona přesto odmítá a Jack proto přikazuje, aby do CTU nechali přivézt jejího syna. Zároveň musí Jack neustále s pistolí v ruce pacifikovat neposlušnou Lauren, která se agentovi snaží neustále kamsi utéci.

Zpět v hotelu: Palmerova žena Sherry kontaktuje novinářku Maureen Kingsley a prosí ji, aby se zveřejněním skandálu ještě chvíli počkala. Odvolává se na zatčení jednoho z vládních agentů během Palmerova vystoupení před novináře, který je údajně zapojen do konspiračního plánu likvidace jejího manžela.

Na staveništi Lauren pomůže Jackovi přestřihnout pouta a on zmožen klesá do křesla. Když opět otvírá oči, Lauren svůj úmysl pokusit se ještě jednou utéci raději nechává plavat. Teri se vrací ke své dceři po intermezzu s Elim bohatší o jeho telefon. Než však stačí Nina odpovědět na její vyzvánění, vstupuje do místnosti Gaines, a Teri schovává aparát pod živůtek.

Zpět na staveništi: Jackovi se skokem z okna jen o vlásek podaří uniknout slídícím agentům z tajné služby. Jamey se dozvídá, že bude přiveden její syn Kyle. Když se konečně objeví na monitoru ve společnosti agenta Toniho, Nina jim jde naproti a Jamey si bere chvíli na rozmyšlenou. Nina a Tony se po chvíli vrací do kanceláře. Když zjistí, že si Jamey během krátké chvilky o samotě stačila podřezat žíly, nezná jejich zděšení mezí. Vtom začne zvonit její telefon. Na druhé straně je Gaines. Odpovědět mu by se pro Teri a Kim rovnalo rozsudku smrti.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 29.7.2018 | 13:57:12

    Jamie, ty sviňo!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),