S01E18: 5:00 p.m. – 6:00 p.m.

S01E18: 5:00 p.m. – 6:00 p.m.

CZ 2.4.2002 42 minut


Jack se vydává za Alexise, Parslow se stará o Teri, Kim se v Rickově domě stane svědkyní drogového obchodu, Palmer se chystá veřejně obvinit Carla. Jackovi a Nině se skutečně podaří v Alexisově pokoji najít kufřík s dluhopisy. Tony se vrací s nepříjemnou zprávou o zavraždění agentů, kteří byli pověřeni dohledem nad Teri a Kim, načež Mason přikazuje vše před Jackem zatajit.

V restauraci: doktor Parslow Teri připomíná, že má manžela a mladou dceru. Na dotaz, kdo je on, se dozvídáme, že se s ním Teri jistou dobu, kdy byla odloučena od manžela, scházela. Kim a Rick prohledávají Danův pokoj, kde se snaží objevit nějakou stopu vedoucí ke Gainesovi a jeho mužům. Kim záhy dojde, že Melanie ještě neví o Danově smrti. Jack telefonuje Masonovi, který jen neochotně souhlasí s jeho schůzkou s Alexisovou kontaktní osobou. Cestou na smluvené místo se Jack snaží opakovaně dovolat své ženě.

V hotelu: Palmer Sherry přehrává pásku, kterou dostal od Keitha. Novick správně podotýká, že nelegálně pořízený záznam nebude uznán jako důkaz. Palmer je postaven před bolestné dilema: buď dostojí svému svědomí a s nepříjemnou záležitostí vystoupí před veřejnost, nebo na radu své ženy všechno zamlčí, a nepřipraví se tak o možnost vyhrát prezidentské volby.

Jovan míří do domu Bauerů, kde má šanci dříve či později narazit na Kim nebo na její matku. Parslow mezitím podrobně prohlédne Teri a usoudí, že musela být někým zbita. On osobně podezírá jejího manžela. Poté přesto, že si myslí, že to není dobrý nápad, odváží Teri domů. Kim je již pomalu na odchodu, když do domu vstoupí Frank, o něco ohavnější verze jeho bratra Dana. Na jeho dotaz, co je s bratrem, Rick odpovídá, že se ještě nevrátil. Zalže ještě jednou, když tvrdí, že Dan má u sebe peníze od Gainese. Ty chce Frank použít k nákupu velkého množství drog. Frank Kim přikazuje, aby se nevzdalovala, dokud nebude obchod uzavřen.

V hotelu: Palmer se definitivně rozhodne pro veřejné vystoupení a syn Keith mu slibuje podporu. Agent Teddy Hanlin je vybrán, aby Jackovi kryl záda během jeho schůzky s neznámým mužem. Z toho Jack není zrovna dvakrát nadšen a vysvětluje Nině, že ho Teddy nikdy nepřestal obviňovat z tragické smrti jejich kolegy Setha Campbella. Hanlin doráží na místo se sniperskou puškou a varuje Jacka před jakýmikoliv excesy: nerad by byl totiž nucen střílet po tom nepravém. Jackovy obavy se záhy ukazují jako opodstatněné: Teddy ani do služební vysílačky nepřestává trousit nemístné poznámky a snaží se Jacka vyprovokovat. Nakonec se do roztržky musí vložit sám Mason. CTU vysílá agenta k domu Bauerových.

Palmer mezitím správně vytušil záměr své ženy zničit nahrávku a nastražil její kopii. Když ji manželka skutečně zničí, vyjádří Palmer své zklamání nad jejím chováním a nechá Novicka okamžitě svolat mimořádnou tiskovou konferenci. Jovan doráží k domu Bauerových jen o chvíli dříve než agent CTU Williams.

Kim a Rick začínají tušit, že se dostali do pěkné šlamastiky. Až dorazí drogový dealer a Frank nebude mít na zaplacení, může to mít pro všechny velice vážné následky. Jack se před restaurací setká s Tedem Morganem, který brzy zjistí, že něco nehraje. Dá se na útěk, načež ho agent Hanlin zastřelí. Na konci vidíme, jak Jovan stojí nad Williamsovým mrtvým tělem.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 15.9.2018 | 9:04:34

    Napínavý jak něco!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),