S01E23: 10:00 p.m. – 11:00 p.m.

S01E23: 10:00 p.m. – 11:00 p.m.

CZ 14.5.2002 42 minut


Nina a Tony tuší dalšího zrádce v řadách CTU. Jack se má na příkaz teroristů sejít s Palmerem a dosáhnout uvolnění 200 milionů dolarů z Drazenova konta, které bylo zmrazeno po jeho domnělém zabití. Jack navíc správně tuší, že ho Victor bude chtít donutit, aby Palmera zabil.

Jack volá Masonovi, aby se ujistil, zda je Teri v pořádku a poté hovor okamžitě ukončí, aniž by nadřízenému sdělil, co s ním únosci zamýšlejí.

Palmer opět potkává Patty a domlouvá si s ní za dvacet minut schůzku. Alexis se konečně shledává se svým otcem, ale vzápětí na následky silného krvácení umírá. Andre v návalu zlosti atakuje Kim, ale Victor ho stačí zadržet.

Patty informuje Sherry o své schůzce s Palmerem a ptá se, proč se je vlastně Sherry snaží dát dohromady. Ta jí vysvětluje, že jí manžel přestal důvěřovat a tohle je podle ní nejlepší cesta, jak ho udržet ve své moci. Tony zjistí, že se někdo procházel soubory týkajících se tajné podzemní věznice. S podezřením, že se mezi nimi pohybuje další „černý“ agent, informuje o celé záležitosti Ninu.

K Teri se dostává zpráva o jejím manželovi, který byl konečně propuštěn, ale stále nějakým způsobem zůstává pod vlivem svých únosců. Nina nakonec přiznává, že oním prostředkem nátlaku je Kim, která byla opět unesena. Jack se spojí s Palmerem a oznamuje mu, že má pro něj mobilní telefon, na který se přesně v 10:45 ozve Victor Drazen s dalšími požadavky. Palmerovi dochází, že se jej Jack možná pokusí zabít, ale ten jej ujišťuje, že nemá v úmyslu nikomu ubližovat.

Mezitím Andre ukazuje Victorovi dálkový detonátor a Kim dochází, že je v telefonu ukryta bomba. O několik minut později se Palmer setkává s Patty, která je místo očekávaného polibku usazena do křesla a šokována se dozvídá, že Palmer ví o celé maškarádě, kterou na něj společně s Sherry přichystaly. Poté jí přikazuje odejít. Tony zjistí, že jediný člověk, který mohl manipulovat s inkriminovanými soubory, byl Mason. Podezření ze spolupráce s teroristy tedy padá na něj.

V hotelu: Palmer se dožaduje vysvětlení, proč Sherry za jeho zády tak podle intrikuje, ale dříve, než si stačí vše vyříkat, vstupuje do místnosti Jack. Pokládá na stůl telefon a žádá Palmera o spolupráci. Palmer mu s lítostí sděluje, že v záležitosti Drazenova konta nemůže skutečně udělat zhola nic.

Telefon začne zvonit a Jackovi dochází, že to muselo být od začátku jasné i samotnému Drazenovi. Sáhne proto rychle po mobilu a vyhodí jej na balkón, kde exploduje. Tajný agent Ron má odpovědět, zda je Palmer v pořádku. Jack mu bere telefon a vysvětluje, že bude pro Kim lepší, když si ostatní budou myslet, že je prezidentský kandidát mrtev. Palmer s tím nakonec souhlasí a krátce poté je v televizi skutečně odvysílána zpráva o jeho zabití.

Victor volá Jackovi a sděluje mu, že jeho dcera bude propuštěna, až si pro ní sám přijede. Nic to však nemění na tom, že je Jack v očích únosců mrtvý muž. Kim se ptá na důvod, proč musí její rodina tolik trpět. Drazen jí vysvětlí, že je její otec odpovědný za smrt jeho ženy a dcery, čemuž Kim nevěří. Ještě než se Jack vydá na cestu, volá Teri, která mu oznamuje, že je těhotná. Když si Jack uvědomí, že nikdy nespatří své druhé dítě, je dojatý Kim se pokusí utéci, což se jí nakonec s velkou dávkou štěstí podaří. Victor přikazuje svým mužům, aby se za ní okamžitě pustili, ale jejich snaha je marná. Mason přichází s novinkou, že Palmer je ve skutečnosti živ a zdráv. Překvapená Nina jde do konferenční místnosti, kde se ptá Teri, zda s někým od té doby, co volal Jack, nemluvila. Poté zazvoní Victorův telefon a někdo mu oznamuje, že Palmer je stále naživu. U druhého aparátu vidíme Ninu.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 15.9.2018 | 9:08:40

    Neskutečný!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),