S08E17: Day 8: 8:00 a.m. – 9:00 a.m.

S08E17: Day 8: 8:00 a.m. – 9:00 a.m.

0 12.4.2010 8 330 000 42 minut


8,00: Jack vysvětluje prezidentce Taylorové okolnosti Hassanovy smrti, omlouvá se, že tomu nedokázal zabránit a prezidentku zklamal. Prezidentka, to tak nebere, bylo to Hassanovo rozhodnutí. Jack ji prosí, aby pokračovala v mírovém procesu, ale prezidentka ví, že už nemá žádné naděje.

Cole se zajímá o zdravotní stav Samira v bezvědomí, který jakoby zázrakem přežil Jackovu střelbu. Mají ho převést na CTU. V nestřeženém okamžiku vpíchne neznámý muž Samirovi do krku smrtelný jed. Nikdo z agentů to ani nepostřehne. Jen Renee tento muž zaujme, když se míjejí na schodišti. Jack děkuje Colovi, a chválí ho jako dobrého agenta. Předává mu zodpovědnost za převoz Samira. Sám Jack s Renee končí v akci a jdou domů. Prezidentka Taylorová se chystá sejít s delegáty a ukončit mírový proces. Ruský velvyslanec Novakovich vyjadřuje soustrast vyslanci Islámské republiky (IRK) Jamotovy a při tom se zmíní o Hassanově nařízení Jamota mučit. Jamot uraženě odchází. Prezidentka vyhoví Jamotově žádosti o slyšení.

8,07: Ruskému vyslanci Novakovichovi volá, muž který se právě „postaral“ o Samira. Říká Novakovichovi, že Samira vyřídil, ale má podezření, že ho mohla poznat jedna žena na místě. Myslí tím Renee, právě ji i s Jackem sleduje. Ptá se, zda je má oba vyřídit. Novakovich mu nařídí, ať je zatím jen sleduje. Američané se nikdy nesmí dozvědět. Že za celou akcí jsou Rusové.

8,13: Prezidentka, Jamot a Dalia se setkají, Dalia se omlouvá Jamotovy za Hassanovy činy. Kayla se ptá, zda nalezli otcova vraha, prezidentka ji ujišťuje, že bude postaven před soud. Jamot a prezidentka Taylorová přemlouvají Dalii, aby nastoupila na místo svého manžela a dokončila Mírový proces. Má podporu bývalé Hassanovy vlády a dost sil na to prezidentský úřad zvládnout. Dalia i přes počáteční šok, nakonec souhlasí. Převezme vládu IRK. Prezidentka si chce s každým delegátem mírové procesu promluvit osobně. Poradce Woods chce souhlas s provedením změn v rámci CTU, dostává ho. Woods telefonuje Chloe a oznamuje ji, že ji jmenuje novou ředitelkou CTU. Má proto všechny předpoklady, a žádá aby CTU zajistilo bezpečnost OSN, proces bude pokračovat. Chloe je v šoku, a jde se Hastingsovi omluvit, ten přijímá svoji odpovědnost statečně a předává Chloe vše potřebné pro výkon funkce.

8,21: Renee s Jackem dorazí do Jackova bytu, Renee chce Jackovi říci, že nemusí být spolu, ale Jack Renee políbí a pak … Mezitím „ruský“ vrah zabije starého muže v protějším domě a sleduje Jacka a Renee.

8,27: Prezidentka oznamuje vyslanci Novakovichovi, pokračování mírového procesu s Dalií Hassanovou. Novakovich vyhrožuje, že jeho země takovou smlouvu nepodepíše. A nepomůže ani vyhrožování Taylorové, že zavolá osobně prezidentu Suvarovovi. Prezidentka si jde pro radu za ministrem Kaninem. Ten přijde s šokujícím doporučením, prezidentka by si měla promluvit s bývalým prezidentem Charlesem Loganem a využít jeho kontaktů v Rusku. Prezidentka je proti, Logan je zločinec a je jednu že mu bývalý prezident Daniels udělil milost. Nakonec ale nemá jiné východisko a zavolá si Logana. Hastings se na CTU rozloučí a omluví se Chloe, že ji z počátku podcenil. Přeje ji hodně štěstí. Chloe musí hned řešit problém, Samir na ošetřovně dostal zástavu a umírá. Chloe okamžitě nařizuje Colovi, aby udělali toxické testy, má podezření na otravu. Je vidět, že Chloe je člověk na svém místě.

8,40: Dalia oznámí Kayle, že se rozhodla postavit do čela země, Kayla protestuje, má obavy že i její matku zabijí teroristé. Dalia ostře žádá Kaylu o podporu.

8,42: Zatímco Rusové už médiím dávají najevo, že s rozhovory skončí, prezidentka se setkává s Loganem a jeho asistentem Jasonem Pillarem, toho ale prezidentka pošle za dveře. Logan prezidentce slíbí, že může přinutit Rusy k jednání, ale odmítá ji sdělit, co na ně má…Prezidentka musí nakonec souhlasit, jinou možnost nemá. Logan žádá ať mu domluví schůzku s Novakovichem a oznámí, že Logan je oficiální vyslanec.

8,52: Jack vstává z postele od Renee a jde přichystat pití. Renee i přes Jackův pokyn, aby si toho nevšímala, zvedne Jackův telefon, volá Chloe. Chloe řekne Renee o vraždě Samira. Renee si hned vzpomene na muže, který ji připadla povědomě na schodišti. Žádá Chloe, aby ji poslala dokumenty z doby, kdy Renee pracovala s Laitananem. Když Renee zavěsí, chce to říci Jackovi, ale než cokoli udělá střelec ji zasáhne. Jack najde Renee postřelenou na zemi, do telefonu to oznámí Chloe a pak nese Renee do taxíku a míří s ní do nemocnice. Střelec se ho snaží pronásledovat, ale Jack s Renee mu zmizí, zatímco Renee vezou na operační sál, Chloe informuje Jacka o čem se s Renee před chvílí bavili a Samirově vrahovi. Jack hovor ukončí, lékař mu právě oznamuje, že Renee Walker je mrtvá….Jack přichází i o svou druhou životní lásku…přistoupí k mrtvé Renee, políbí ji na čelo a pláče…

napsal SmolaF

Photo © 20th Century Fox Television
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),