S08E18: Day 8: 9:00 a.m. – 10:00 a.m.

S08E18: Day 8: 9:00 a.m. – 10:00 a.m.

0 19.4.2010 8 940 000 42 minut


9,00: Jack na žádost sestry odchází od mrtvého těla Renee, zjišťuje, že o její rodině nic neví. Jack v nemocnici pláče, když volá Chloe. Jack chce vědět, kdo to Renee udělal, nátlakem přinutí Chloe, aby mu prozradila kde je právě Bazhaev, to je jediná stopa k vrahovi Renee.

Prezidentka Taylorová hovoří s Kaninem, který se vrací do práce. Kaninovi se nelíbí, že nechala jednat Logana, aniž by věděla čím vydírá Rusy. Charles Logan se setká s Novakovichem. Logan s Rusy rozhodně nebude jednat v rukavičkách, rovnou a napřímo řekne Novakovichovi, že má důkazy, že Rusové stály za vraždou Hassana. Logan žádá, aby se Rusové vrátili k jednání o mírovém procesu, jinak řekne prezidentce co Rusové udělali.

Jack dorazí k soudu, kde se řeší kauce a zatčení Bazhaeva. Bazhaev zahlédne Jacka a nechá přerušit proces,a by si spolu mohli promluvit. Jack hrozí Bazhaevovi, že zabije jeho rodinu, pokud mu nedá potřebné informace. Jsou sami v prázdné soudní síni. Bazheaev promluví, až když Jack slíbí ochranu jeho rodině. Bazhaev řekne Jackovi, že za vším stojí ruská vláda. Bazhaev neví nic víc, jen že hlavní postavou je Dana Walshová.

9,18: Logan jede v autě s asistentem Jasonem, když mu volá prezidentka, že Rusové chtějí pokračovat v mírovém procesu. Logan odmítne Kaninovi říci, čím je přesvědčil. Jack řekne Chloe vše, co se dozvěděl od Bazhaeva a prosí ji ať připraví Danu k výslechu, vrací se na CTU. Chloe prosí Cola, aby byl s Jakcem u výslechu, kdyby Jackovi ruply nervy. Jasonovi telefonuje zdroj. Logan se tak dozvídá, že Jack je už na stopě informaci o zapojení ruské vlády. Jason s Loganem rozhodnou, že musí Jacka zastavit. Zatímco Jack přichází na CTU, Jason přesvědčuje Logana, aby řekl prezidentce pravdu o Rusech dřív než Bauer. Jack je připraven dostat z Dany informace, Dana je připravena mluvit, má prý dokonce důkaz, ale chce zpět imunitu.

9,31: Prezidentka hovoří s Dalií Hassanovou, jako novou vůdkyní Islámské republiky. Pokud ji parlament v její zemi potvrdí, může podepsat Mírovou smlouvu. Logan si chce promluvit s prezidentkou, nejprve ji sdělí, že Renee je mrtvá a pak žádá, aby zastavila Bauera. Prezidentka odmítne, pokud ji Logan neřekne pravdu. Logan musí s pravdou ven, řekne o aktivitách ruské vlády. Prezidentka i Kanin zuří. Následuje velice dlouhé přemlouvání, kdy Logan žádá prezidentku, aby pokračovala i přes vše co ví v mírovém procesu. Kanin ji nabádá, aby s Rusy přestala jednat. Dlouhé prezidentčino váhání vyruší Jack na telefonu, žádá imunitu pro Danu. Prezidentka teď odmítne s ním hovořit. Prezidentka se rozhodne odjet do CTU a osobně si promluvit s Jackem.

9,43: Prezidentka informuje Chloe, že jede do CTU.

9,45: CTU je z prezidentčiny návštěvy lehce nervózní. Prezidentka jedná s Jackem na rovinu, prosí ho, aby přestal a nechal Danu na pokoji. Mrzí ji, co se stalo Renee. Prezidentka Jackovy domněnky o napojení ruské vlády označí za spekulace a řekne mu, že chce dosáhnout míru. Pak se prezidentka s Jackem hlasitě pohádají. Každý stojí na jiné straně – Spravedlnost proti Míru. Prezidentka přikáže Jackovi, aby odletěl na leteckou základnu, sepsat hlášení, jinými slovy ho nechá zavřít.

9,54: Chloe se chce přimluvit za Jacka, ale prezidentka ji jen udělí další rozkazy, včetně toho, že k Daně nikdo nesmí, a pak opustí CTU. Ještě před tím vyjádří Chloe velkou pochvalu.

9,56: Chloe ani Cole nechápou co se děje. Přistává helikoptéra na CTU, která má odvést Jacka. Jackovi se ale podaří zneškodnit ochranku a s helikoptérou odlétá sám…. A nepřemluví ho ani Chloe, která má svojí funkcí teď svázané ruce….Jack je na útěku….

napsal SmolaF

Photo © 20th Century Fox Television
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),