S08E20: Day 8: 11:00 a.m. – 12:00 p.m.

S08E20: Day 8: 11:00 a.m. – 12:00 p.m.

0 3.5.2010 9 000 000 42 minut


11,00: Prezidentka Kamistánu Dalia Hassanová pronáší svoji první vrcholnou řeč a je fantastická. Rozená vůdkyně, vzpomene svého manžela a poděkuje za mírové snahy prezidentce Taylorové. Z projevu je nadšen i Charles Logan. Jason informuje Logana, že Bledsoe zatím nedostal z Dany žádné informace.

Logan dává potvrzení i toho, co s Danou až skončí jejich výslech. Musí se ji zbavit. Bledsoe mučí Danu, snaží se v ní vyvolat pocit utonutí. (Jeden z děsivých způsobů mučení, které ve skutečnosti USA používali k výslechu teroristů na Guantanamu po 11. září). Dana odmítá cokoli říct. Jack s Colem se chystají zaútočit na Bledsoeovu skupinu. Cole do telefonu lže Chloe, že veze Jacka na CTU.

11,08: Chloe prosí Arla, aby sehnal psychiatra CTU, který si promluví s Jackem hned jak dorazí. Jack s Colem začnou zneškodňovat Beldsoeovy lidi. Odlákají většinu ochranky, zneškodní operátora a nakonec Jack přesnou střelou zabije i Bledsoa. Cole vysvobozuje Danu. Cole kryje Danu a snaží se dostat z budovy, Jack mezitím zabijí jejich pronásledovatele.

11,19: Arlo hlásí Chloe, že Jack unesl Cola. Chloe je zklamaná, Jack ji podvedl a celou dobu si s ní hrál. Věděl, co Chloe udělá. Chloe nařizuje sledovat místo, kde drží Danu, je ji jasné, že tam Jack půjde. Chloe hlásí, že je pozdě a CTU pátrá po Jackovi. Jack v autě nabízí Daně dohodu, ona jim dá důkazy o lidech, co zabili Renee a on ji nechá odejít kam chce. Dana nesouhlasí, Jack pohrozí, že ji okamžitě zabije. Dana se Jacka bojí a tak řekne, že je v důkaz schován ve schránce. Jack, Cole a Dana jedou vyzvednout důkaz. Dana přemlouvá Cola, aby Jackovi nevěřil, Jack jedná jen z pomsty a pak Danu zabije. Mezi Jackem a Colem vře napětí. 11,24: Zatímco Dalia Hassanová odpovídá na otázky tisku, Tim Woods informuje prezidentku Taylorovou, že Jack získal Danu. Taylorová telefonuje s Loganem, ten ji říká ať nepanikaří, Logan chce poslat do CTU Jasona Pillara, svého asistenta, aby osobně dohlédl na Chloe a CTU, aby dopadli Jacka. Prezidentka z časové tísně dá Loganovi souhlas a zavěsí. Logan pak před Jasonem sehraje malé divadlo, aby nebylo poznat, že mu prezidentka položila telefon. Jason Pillar jede do CTU.

11,31: Logan se setkává s Novakovichem. S Novakovichem přijde i jeho osobní atašé Pavel Tokarev, je to ten střelec, který zabil Renee i Samira. Je to poprvé, co se dozvídáme o jeho jméně. Logan jim říká o Daně a o Jackovi. Žádá Novakoviche, aby jeho lidé zabili Jacka i Danu. Pomoci s nalezením Jacka jim má Jason v CTU. Logan má pro Rusy připraven i nesledovatelný telefon. Cole vede Danu do banky k sejfu, Dana se snaží opět přesvědčit Cola proti Jackovi, marně.

11,40: Pillar dorazí do CTU, Chloe není nadšena. Pillar má svoji asistentku jménem Eden. Pillar nechává Chloe všechny pravomoci, bere si pod sebe jen pátrání po Jackovi. Jason dává Chloe jasně najevo, že nemá k Jackovi žádný soucit a hodlá ho dostat i mtrvého. Jason vydává týmům pokyn, že mohou Jacka zastřelit. Cole s Danou si vyzvedávají schránku.

11,43: Dana vyloží Colovi, jak se dostala ke spolupráci s Rusy a jak se z toho snažila vymanit, Cole už Daně nevěří ani slovo. Dana chce otevřít schránku, ale Cole ji zarazí, otevře ji sám. Najde v ní zbraň, ale pak si všimne bomby ve schránce, bohužel pozdě a bomba mu bouchne do obličeje. Cole padá bezvládně na zem, Dana si bere svůj důkaz, cestovní doklady a snaží se dostat z banky. Pohladí Cola a volá policii, nahlásí Jackovu pozici v bance.

11,51: CTU potvrdí Jackovu pozici v bance, Pillar informuje Pavla Tokareva, že policie se chystá zatknout Jacka. Jack policisty postřelí jen do nohy aby jim moc neuškodil a pronásleduje Danu až na ulici. Jack dožene Danu v nějakém prázdném skladišti. Jack Danu dožene, když už Dana nemá žádnu zbraň. Dana dá Jackovi svůj důkaz, Jack přistoupí k Daně velmi blízko a se slovy, že už nemůže Dana nic udělat ji chladnokrevně zastřelí a odchází pryč…

napsal SmolaF

Photo © 20th Century Fox Television
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),