S08E21: Day 8: 12:00 p.m. – 1:00 p.m.

S08E21: Day 8: 12:00 p.m. – 1:00 p.m.

0 10.5.2010 8 510 000 42 minut


12,00: Policie přivádí Cola k mrtvému Daninu tělu. Colovi pohled na mrtvou Danu nedělá dobře, je zřejmé, že Jack Danu chladnokrevně popravil. Cola odvážejí na CTU. Jack jede autem a cestou si prohlíží nahrávku, kterou získal od Dany. Je na ni video, kde Dana s Pavlem Tokarevem domlouvají, co se má stát po Hassanově smrti.

Dana se chce vdát za Cola, ale Tokarev chce, aby zmizela. Jack posílá video Jimovi Rickerovi a chce, aby mu řekl, kdo je ten muž. Jack varuje Jima, aby se dobře zabezpečil. Jason Pillar řídí pátrání po Jackovi na CTU, Chloe má nepříjemné otázky, které Pillar přehlíží.

12,06: Chloe žádá Arla o pochopení a pochybuje o Pillarově angažovanosti. Arlo odmítne Chloe pomoci. Jack dorazí k Jimovi a řekne mu poprvé o co se snaží. Jack přizní, že jedná na vlastní pěst a jde mu jen o pomstu za Renee. Jim řekne, že agent je Pavel Tokarev, a Jack se okamžitě pustí do plánu na jeho dopadení. Do příběhu i do práce se vrací novinářka Meredith Reedová, která měla poměr s prezidentem Hassanem. Chce jen v kanceláři dořešit pár věcí, když ji telefonuje utajeně Jack. Chce se s Meredith setkat v kavárně obchodního centra a předat ji video nahrávku o zapojení Rusů. Chce, aby očistila jeho jméno.

12,10: Na CTU medovými řečmi vyslýchá Pillar Cola, ale Colovi vše dochází a rozhodně nehodlá Pillarovi pomoci. Cola posílá do vazby, Arlo zachytil část hovoru Jacka. Než Arlo dokáže získat celý Jackův hovor, Pillar mu přikáže ať toho nechá a pošle vše do počítače jeho asistentky Eden. Chloe vše pozoruje z dálky a Arlovi dochází, že bude mít pravdu.

12,18: Jason Pillar s Eden telefonicky přehrávají Jackův rozhovor s Meredith Loganovi a Novakovichovi. Pillar informuje, že na místo Jackova setkání už poslal ruský tým vedený Pavlem. Logan chce být osobně informován o situaci a žádá Novakoviche, aby mu dal číslo na Pavla Tokareva. Chloe vysvětlí Arlovi, že Pillar se snaží zosnovat Jackovu vraždu a celou konspirační teorii a prosí Arla o pomoc. Arlo připraví video smyčku, aby si Chloe mohla nepozorovaně promluvit s Colem, aniž by to Pillar zjistil. Chloe se s Colem baví o Jackovi a a o tom, kdo je vlastně na dobré straně, proč Jack jedná z pomsty a tak dále. Cole moc Chloe nepomůže, ale navede ji na stopu, když ji řekne i muži, s kterým Jack spolupracuje a dodává mu zbraně. Logan sleduje zprávy kde hlásí, že ruský prezident Suvarov za pár hodin přistane v NY.

12,25: Logan telefonuje Tokarevovi, který je připraven ostřelovat v nákupním centru, Logan dává pokyn zabít i Meredith.

12,30: Viditelně unavená prezidentka Taylorová dojednává detaily dohody s Dalií Hassanovou a její zemí, když ji vyruší setkání s Loganem. Logan říká, že za chvilku dopadnou Jacka i s důkazem, že se prezidentka nemusí obávat. Zároveň žádá, aby zveřejnila jeho zásluhy na chystané dohodě s Rusy. Prezidentka stroze uvede, že se o Loganovi zmíní její mluvčí.

12,33: Meredith je v centru, na mušce ji má Tokarev a sleduje ji i Pillar z CTU. Jack dorazí v okamžiku a chvíli si hraje s ruskými agenty i Pillarem jako kočka s myší, uhýbá z kamer a dohledu. Než ho stačí Tokarev zaměřit, Tokareva odzbrojí Jim, který s Jackem vyrazil do terénu. Jack popadne Meredith a dají se do pohybu, při tom zabije všechny 4 ruské agenty, celý tým. Jack, Meredith, Jim a Tokarev mizí z dohledu kamer a Pillar zuří.

12,40: Pillar informuje šokovaného Logana o zmařené akci a lišácké Jackově pasti. Pillar navrhuje Loganovi, aby vše popřel svedl to na Taylorovou a stáhl se z akce. Logan má mít za pár minut okamžik slávy v mediích a tak se nehodlá vzdát. Přikazuje Pilalrovi, aby našel okamžitě Jacka a dotáhl to do konce, je pozdě z toho vycouvat. Pillar slibuje, že pojede osobně na místo. Eden ho má krýt v CTU. Chloe s Arlem dál pátrají po Jackovi a identitě jeho pomocníka. Dostane se k nim přestřelka z centra. Jack přivede Tokareva, Jima a Meredith do nějakého prázdného obchodu. Jack dává Meredith nahrávku a ani se neomluví, že ji zneužil k vylákání Pavla. Jim s Meredith se vzdálí a Jack počne mučit Tokareva. Jack dobře poznává, že Tokarevova zbraň je ta, kterou byla zastřelena Renee.

12,51: Meredith si přehrává nahrávku, z vedlejšího skladu slyší jak Jack mučí Pavla. Obviňuje ho, že nechal Renee trpět, že ji nestřelil přímo. Meredith marně prosí Jima, aby zastavil Jackovo běsnění.

12,55: Pillar poklusem dorazí do centra, aby uklidil ruské agenty. Jack brutálně mučí Tokareva, chce znát jméno člověka z ruské vlády, který vydal rozkaz, aby Renee zemřela. Pak si Jack všimne, že na stole leží Pavlův telefon bez SIM karty, po chvíli mu dojde, že Pavel kartu spolknul. Jack zabije Pavla Tokareva, aby z jeho těla vyndal SIM kartu. Když pak Jack vytočí poslední volané číslo, ozve se mu schránka Charlese Logana. Jack je překvapen ještě víc než čekal…

napsal SmolaF

Photo © 20th Century Fox Television
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),