S08E23: Day 8: 2:00 p.m. – 3:00 p.m.

S08E23: Day 8: 2:00 p.m. – 3:00 p.m.

0 24.5.2010 8 390 000 42 minut


Zatímco Chloe míří do OSN, Cole je na cestě k Rickerovi a Arlo ho informuje, že Jack brutálně zavraždil Rusy a Novakoviche. Cole se vcelku snadno dostane k Jimovi Rickerovi a pod hrozbou zatčení a hlavně lstí (řekne Jimovi, že pokud Jack zemře bude to jeho vina), Jim Colovi pomůže

2,06: Chloe u OSN vítá agent Burke, který pochybuje o Colovi, když byl dnes zatčen. Cole volá Chloe a řekne ji, že Jackův cíl je Suvarov. Ricker měl nahrávku ze štěnice, kterou dal Jack Loganovi, ale když se k němu Cole blížil Ricker vymazal všechny systémy. Chloe říká Colovi, že Bílý dům zatkl Meredith a sebral ji důkaz. Jediný důkaz proti Rusům je teď telefonát Logana a Suvarova, který má Jack. Chloe zařizuje, aby se Cole zařadil do Suvarovovi ochranky. Charles Logan telefonuje prezidentce Taylorové, a řekne ji celou pravdu. Řekne ji, že Jack nejde za důkazem, ale po odplatě a oznámí ji, že smrt Hassana nařídil osobně ruský prezident Suvarov. Taylorová je v šoku. Taylorová nařizuje Loganovi, aby zavolal Suvarovovi a řekl mu, že ona o všem ví. Jack rozhovor odposlouchává.

2,11: Logan odjíždí do OSN a má pocit vítěze. Myslí si, že Jack nic víc neví. Pillar volá Eden, aby se dozvěděl co je nového, ale v jeho autě na něj čeká Jack a rozhodně umí vyhrožovat. Jack chce, aby ho Pillar odvezl do OSN a přiznává že cílem je Suvarov.

2,18: Prezidentka Dalia Hassanová předává po poradě Taylorové dar, který pro ni měl připraven její manžel. Je to vzácné pero a s krásným veršem na obale. Taylorová je dojata a vnitřně určitě cítí hanbu, moc děkuje. K Dalii se konečně dostane Kayla a řekne ji, že volala Meredith a že ze smrti otce viní Rusy.

2,20: Cole ladí postup s Chloe v OSN. Chloe ho pověřuje vedením akce, což není agentu Burkovi příjemné. Pillar dopraví Jacka do budovy naproti OSN.

2,24: Jack poměrně silně krvácí, donutí Pillara, aby mu ránu zašil. Pillar se ohromně bojí o svůj život, Jack se smiluje a pouze ho omráčí.

2,30: Dalii s Kaylou se nepodaří spojit s Meredith a tak se Dalia jde zeptat Taylorové, zda o zapojení Rusů do dnešních událostí ví. Dalia vtrhne za prezidentkou Taylorovou a je neústupná. Chce mluvit a nalézt Meredith, jinak smlouvu nepodepíše. Taylorová lže a zapírá. Ale když není jiná cesta, prezidentka Taylorová řekne Dalii Hassanové pravdu. Dalia obviní se slzami v očích Taylorovou z největší zrady a odmítne podepsat smlouvu. Chce podat oficiální žádost do OSN a vše odkrýt. Dalia se snaží odejít, ale v prezidentce se vzedmou poslední síly a vyrukuje na Dalii s hrozbou. Pokud Dalia nepodepíše smlouvu, USA obviní jejich zemi z jaderného útoku a vyhlásí jim válku a zničí Hassanovu zemi. Dalia odchází a pořádně práskne americké prezidentce dveřmi.

2,41: Jack si připravuje střeleckou pozici z budovy proti OSN. Dalia je vzteky bez sebe, radí se s Jamotem, svým poradcem. V Dalii se probouzí ten radikální proud a nenávist k Američanům. A Suvarov přijíždí a Dalia ho má jít přivítat, má se vítat s vrahem svého manžela. Arlo pozná Jackův obličej v budově a Chloe se vydává na Jackovu stopu. Cole ji dává 20 minut, než začne jednat s týmy. Chloe je jediná, kdo může Jacka přemluvit. Jack na telefon namlouvá video vzkaz, tuší že zemře a tak je to pravděpodobně vzkaz pro Kim.

2,48: Taylorová nervózně čeká na Suvarova, ale ještě více zda přijde Dalia, ta nakonec přichází, ale na Taylorovou se ani nepodívá. Suvarov se vítá s oběma prezidentkami, a Dalii vyjádří obdiv k mrtvému manželovi.

2,54: Zatímco začíná tisková konference, Chloe vchází do budovy, kde je Jack. Cole posílá agenta Burka, aby posílil jednotky v blízkosti Chloe. Chloe se dostane až k Jackovi a prosí ho ať zmizí, jinak ho okamžitě agenti zabijí. Jako jeho přítelkyně nedopustí, aby Jack zemřel. Jack neposlouchá a Chloe svým tradičním způsobem přidusí do bezvědomí. Zatímco Chloe je sputaná na zemi, Suvarov promlouvá na tiskovce Logan se s úsměvem chystá na ceremoniál podpisu. Z Pillarova telefonu volá Jack a říká šokovanému Loganovi, že na něj míří. Jack nařizuje Loganovi, aby ihned po tiskovce zavolal Suvarovovi a donutil ho přijít do místnosti, kde Logan právě je. A ať mu řekne, že mu hrozí útok. Jack se cynicky usměje, za to Loganovi do smíchu rozhodně není…

napsal SmolaF

foto © 20th Century Fox
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),