Den čtvrtý

Den čtvrtý

1.5.2014 7:00


Hektické dny Jacka Bauera jakoby už na první pohled skončily. Osmnáct měsíců po událostech třetího dne má teď Jack novou práci, novou přítelkyni a celkově nový život. Svému osudu ale jen tak snadno neteče.
Události čtvrtého dne začínají a končí v 7:00.


Hlavní dějová linie

Jack Bauer byl kvůli své tehdejší závislosti na heroinu vyhozen ze CTU a nyní pracuje pro amerického ministra obrany Jamese Hellera, s jehož dcerou Audrey Raines (bez Hellerova vědomí) navíc chodí. Právě kvůli své práci pro ministra se pak z Jacka stane návštěvník CTU v den, kdy dojde ke zničení a přepadení vlaku, z něhož je, jak CTU zjistí až později, odcizeno speciální zařízení, které svým držitelům může poskytnout kontrolu nad jadernými elektrárnami po celých Spojených státech.

Ředitelka CTU Erin Driscoll drží ve vazbě podezřelého z tohoto útoku, nedaří se jí však z něj dostat žádné informace. S podezřením, že teroristé brzy uskuteční razantnější útok, Driscoll dovolí Jackovi muže vyslechnout, načež se od něj dozví o plánovaném únosu ministra Hellera. Než ale stihne CTU zakročit, je již příliš pozdě.


(Kiefer Sutherland a Kim Raver jako Jack Bauer a Audrey Raines)

Jackovi se podaří na vlastní pěst zachránit Hellera a Audrey, kteří byli drženi teroristy. Brzy se však dozví, že tento únos byl pouhou zástěrkou, která teroristům umožnila nabourat se do obraných sítí USA a s pomocí již dříve získaného zařízení převzít kontrolu nad jadernými elektrárnami.

CTU zjistí, že za těmito útoky stojí jistý Habib Marwan, který se snaží vyřadit bezpečnost jednotlivých elektráren a vypustit z nich smrtící radiaci. CTU se podaří získat kontrolu nad několika elektrárnami, u mnoha dalších však stále hrozí, že jejich ochrana selže. Když jsou poté Jack a Audrey v ohrožení, Jack se pro pomoc obrátí na Tonyho Almeidu. Ten, přestože se po událostech třetího dne díky Davidu Palmerovi vyhnul trestu smrti za velezradu, záhy dostal výpověď ze CTU a začal pít, načež se s ním rozvedla jeho žena Michelle.

Tony, přestože zpočátku nedobrovolně, dále pomáhá Jackovi v zamezení Marwanova přístupu k dalším elektrárnám. Když se to podaří a Marwan tak přijde o svou výhodu, jeden z jeho mužů unese americkou stíhačku a sestřelí Air Force One, přičemž málem zemře stávající americký prezident John Keeler.

Teroristé z Air Force One získají speciální kódy, které jim pomohou vypustit z americké základny jadernou hlavici. Poté, co je prezident Keeler v kritickém stavu, ke krizi přistupuje viceprezident Charles Logan, který si záhy na pomoc zavolá Davida Palmera, který už má s podobnými útoky zkušenosti.

Chloe O'Brian zjistí, že jistý Lee Jong má klíčové informace o odcizené hlavici. Jong se však ukrývá na čínské ambasádě v Los Angeles a Číňané ho odmítají vydat. Jack Bauer spolu s agentem Curtisem Manningem proto vedou tajnou akci schválenou Davidem Palmerem, proniknou na ambasádu a Jonga unesou. A přestože se CTU díky Jongovi nakonec podaří hlavici zastavit, Jong záhy umírá na zranění po přestřelce na ambasádě, kde byl nešťastnou náhodou zabit i čínský konzul. Číňané se navíc dozvědí, že tento útok byl vedený Jackem Bauerem.

David Palmer telefonicky varuje Jacka, že po něm Číňané jdou. Jack tak za pomoci Tonyho, Michelle a Chloe finguje svou smrt a opouští město. David Palmer je pak poslední, kdo se s Jackem po telefonu rozloučí. A to nejen jako bývalý americký prezident, ale i jako Jackův věrný přítel.

Vedlejší dějové linie

Váš názor na čtvrtý den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.


Jít na 24 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře