Den sedmý

Den sedmý

4.5.2014 8:00


CTU bylo zrušeno a Spojené státy se od jeho dřívějších „pochybných“ praktik nyní distancují. Jediný, kdo tak ze starého světa CTU zůstal, je Jack Bauer, a ten se musí zpovídat za své zločiny. Právě jeho zločiny však zachrání tento den.
Události sedmého dne začínají a končí v 8:00.


Hlavní dějová linie

46 měsíců po událostech šestého dne stojí Jack Bauer před výslechovou komisí a čelí obviněním z porušování lidských práv během jeho práce v CTU. Z tohoto slyšení je odvolán agentkou FBI Renee Walker, která vyžaduje Bauerovu spolupráci na jednom případu. Walker Bauerovi odhalí, že se připravuje útok na Spojené státy, v jehož středu stojí Tony Almeida, a to i přesto, že Almeida zemřel Jackovi v náručí před šesti lety. Jack přislíbí pomoc FBI a s agentkou Walker Almeidu nakonec dopadnou.

Během výslechu Tony skutečně přiznává, že je součástí teroristické skupiny, v soukromí však Jackovi prozradí telefonní číslo. Když na něj Jack zavolá, na druhém konci se ozve Bill Buchanan, který spolu s Tonym a Chloe O'Brien vedou tajnou operaci ve snaze odhalit rozsáhlé vládní spiknutí. Na Billovu žádost Jack Tonyho vysvobodí z budovy FBI a Walker a další agenti nyní věří, že Bauer byl celou dobu Almeidovým komplicem.


(hlavní postavy sedmého dne: Sean Hillinger, Janis Gold, Larry Moss,
Renee Walker, Tony Almeida, Bill Beuchanan, Jack Bauer,
Chloe O'Brien, Henry a Allison Taylorovi, Ethan Kanin)

Bill Jackovi prozradí, že v Americe operují generálové Iké Dubaku a Benjamin Juma, kteří se Spojeným státům snaží zabránit v invazi do afrického státu Sangala, kde Juma uskutečnil převrat. Dubaku nyní vlastní zařízení, kterým dokáže ovládat americké civilní lety, elektrárny či jiná zařízení, a vyhrožuje tím prezidentce Taylor, aby upustila od vojenských intervencí do Sangaly. Tony je součástí americké skupiny, která pracuje pro Dubaka, a infiltruje sem i Jacka jakožto oficiálního zrádce FBI. Jack a Tony jsou nuceni asistovat při únosu sangalského premiéra Matoba, v průběhu dne se však Jackovi opět podaří navázat důvěru s agentkou Walker a FBI. Společně pak dostihnou Dubaka, který záhy umírá.

Krize je zdá se zažehnána, Jack však od Tonyho zjistí, že ještě v tento den má dojít k dalšímu útoku. Než se dozví, o co konkrétně jde, je již příliš pozdě a jednotka generála Jumy v čele s generálem samotným napadne Bílý dům a chystá veřejnou popravu prezidentky Taylor. Bill Beuchanan i Jack Bauer jsou v Bílém domě během útoku a podaří se jim situaci zachránit. Za záchranu prezidentky Taylor je však Bill Beuchanan nucen položit život.

Jack se dozví, že v těchto událostech klíčově figuruje jistý Jonas Hodges, jehož společnost Starkwood posílala do Sangaly zbraně na podporu Jumova puče. Jack a Tony rovněž zjistí, že Starkwood si nechal ze Sangaly na oplátku přivézt biologickou zbraň. Jack získá kontrolu nad kamionem se zbraní, je však přepaden agenty Starkwoodu, kteří ji získají zpět. Ne však předtím, než je Jack infikován únikem patogenu této zbraně.

Tony se infiltruje na základnu Starkwoodu, kde byla zbraň naložena na rakety. Hodges si mezitím v Bílém domě vyžaduje silnou pozici ve vládě a uzavření kontraktů mezi USA a Starkwoodem, přičemž prezidentce vyhrožuje vypuštěním raket na americkou půdu. Tonymu se však podaří tyto rakety sabotovat a Hodges je zatčen, jeden kanystr se ale dostane do rukou neznámého operativce, kterému jsou nyní na stopě Tony Almeida a ředitel FBI Larry Moss. Ukáže se však, že Tony s tímto operativcem spolupracuje, a záhy Larryho zabije.

Jack se snaží být v boji proti Hodgesovi co nejdéle prospěšný, začíná se na něm však podepisovat infikace biologickou zbraní. I tak ale Bauer odhalí Tonyho plán, který se zbývající kanystr snažil vypustit mezi americkou populaci. Tony je zatčen, avšak jeho spojenci zajmou Kim Bauer, která se dříve během dne přišla sejít se svým otcem. Tony s Jackovou nedobrovolnou pomocí tedy unikne a vezme s sebou i Jacka, ze kterého chce extrahovat patogen původní zbraně, a znovu ji vyrobit. Až tehdy ale Jack odhalí skutečné Tonyho motivace.

Tony s teroristy spolupracoval jen proto, aby se mohl dostat blízko až k jejich vůdci, muži jménem Alan Wilson, který stál nejen za událostmi tohoto dne, ale i za činy Charlese Logana a zabitím Davida Palmera. Především však ale schválil zabití Michelle Dessler a Tonyho ještě nenarozeného dítěte, za které se Almeida mstí. Tony je připraven Wilsona zabít, plán mu však překazí tým FBI a Almeida i Wilson jsou zatčeni. Jack je přepraven do nemocnice, kde má dožít posledních pár hodin, které mu zbývají. Objeví se však Kim a i přes Jackův nesouhlas svolí k léčbě kmenovým buněk, kterou by svému otci mohla zachránit život.

Vedlejší dějové linie

Váš názor na sedmý den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.


Jít na 24 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře