Den šestý

Den šestý

3.5.2014 6:00


Po 11 měsíců jsou občané USA vystavováni sériím teroristických útoků, které jakoby neměly konce, a v jejích ulicích roste nesnášenlivost vůči americkým islamistům. Tuhle situaci může zachránit jediný člověk. Ne ale tak, jak byste asi čekali.
Události šestého dne začínají a končí v 6:00.


Hlavní dějová linie

Americká vláda se opakovaně snažila vysvobodit Jacka Bauera z čínského vězení, teprve až 20 měsíců po jeho únosu je ale situace natolik zoufalá, aby USA dala Číňanům protinabídku hodnou Bauerova propuštění. Jistý Abu Fayed je totiž Američanům ochoten vydat Hamri Al-Assada, údajného strůjce série teroristických útoků na americké půdě. Na oplátku pak Fayed požaduje smrt Jacka Bauera.

Jack se poprvé po téměř dvou letech dostává na americkou půdu. Nese četné známky psychického i fyzického týrání, podle Chenga Zhi však Bauer nejen že Číňanům nic neprozradil, ale za posledních 20 měsíců dokonce vůbec nepromluvil. Na předání Jacka Fayedovi dohlíží Bill Buchanan a Curtis Manning ze CTU. Oni i nový prezident USA Wayne Palmer projevují lítost nad danými okolnostmi, Jack je však smířen se svým osudem a je rád, že nyní může umřít alespoň za dobrou věc, zatímco v čínském vězení mu hrozila smrt zbytečná.


(hlavní postavy šestého dne: Milo Pressman, Nadia Yassir,
Morris O'Brien, Bill Buchanan, Chloe O'Brian, Jack Bauer, Karen Hayes,
Tom Lennox, Sandra Palmer, Wayne Palmer)

Bauer je předán Fayedovi, který se mu chce pomstít za vraždu svého bratra. Jack se od něj však dozví, že strůjcem aktuálních teroristických útoků je ve skutečnosti právě Fayed, který Assada CTU vydal proto, že se ho snažil zastavit. Jack proto Fayedovi unikne a varuje CTU, následně však musí sám zachránit Assada před plánovaným leteckým útokem.

Assad a Bauer se společbnými silami snaží zastavit Fayeda, jednomu útoku se jim však zabránit nepodaří a v jedné losangelské čtvrti je následně odpálena jaderná bomba. To Jacka definitivně motivuje k pokračování v boji proti teroristům i přes své silné trauma z čínského vězení.

V následujícím sledu událostí se Jack dozví, že za aktuálními útoky vedle Fayeda stojí i Bauerův otec Phillip a bratr Graem, který byl zároveň i onou stínovou figurou, která instruovala Charlese Logana během událostí pátého dne. Avšak poté, co se Graem dostane do vazby CTU, ho Phillip zabije, aby ho nemohl prozradit. Od Chloe O'Brien se Jack později rovněž dozví, že Audrey Raines zahynula v Číně při autonehodě, když se ho snažila najít.

Jack se k Fayedovi dostane přes ruskou skupinu, která s teroristy spolupracovala ve snaze obnovení studené války. Jakmile ale Jack Fayeda zabije a zajistí zbývající bomby, obdrží hovor od Chenga Zhi, který mu prozradí, že Audrey je naživu a výměnou za ni od Bauera požaduje elektronickou desku z jedné z bomb, která by Číně odhalila mnoho tajných informací o obranné infrastruktuře Ruska. Bauer desku získá a je po osvobození Audrey ochoten přichystanou náloží odpálit sám sebe i s deskou, aby se Číňanům nedostala do rukou. Jeho plán však překazí taktický zásah CTU a Zhi i s deskou uniká.

Deska je však poničená a jediný, kdo ji dokáže opravit, je Phillip Bauer. Ten však výměnou za to požaduje svého vnuka Joshe, Jackova synovce, který je v CTU. Zhiho lidé proto zaútočí na CTU a Joshe unesou. S Phillipem se pak setkají na jeho ropné plošině, ze které plánují odletět do Číny. Americká vláda na naléhání Ruska na tuto plošinu posílá letecký útok, aby bylo zajištěno zničení desky, ještě před tím se však na tuto plošinu v téměř sebevražedné misi dopraví Jack Bauer s Billem Buchananem, zabijí Phillipa, osvobodí Joshe a zajmou Zhia těsně před tím, než plošina vyletí do povětří.

Všechny krize byly zažehnány a Jack je opět svobodný. Zjistí však, že Audrey prodělala v Číně takové trauma, že se stala katatonickou. James Heller zakáže Jackovi se k jeho dceři kdykoliv znovu přiblížit. Argumentuje tím, že Jack je prokletý a všechno v jeho blízkosti umírá. Jack s ním musí souhlasit a rozhodne se odejít Audrey ze života pro její vlastní dobro. Jeho vlastní budoucnost nyní zůstává nejistá.

Vedlejší dějové linie

Váš názor na šestý den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.


Jít na 24 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!