Den třetí

Den třetí

30.4.2014 13:00


Tři roky po událostech druhého dne je Jack Bauer šéfem polních operací CTU. Jeho pracovní nasazení je však zpochybňováno kvůli Jackově závislosti na heroinu, kterou si vypěstoval během infiltrace drogového kartelu.
Události třetího dne začínají a končí ve 13:00.


Hlavní dějová linie

Po práci v utajení v mexickém drogovém kartelu bratrů Ramona a Hectora Salazarových si Jack Bauer vypěstoval závislost na heroinu. Jakožto šéfa polních akcí CTU proto hned několik agentů zpochybňuje Jackovo pracovní nasazení, a to včetně jeho nového parťáka Chase Edmundse, který před Jackem rovněž tají svůj vztah s jeho dcerou Kim, která v CTU pracuje jako analytička.

Prezident David Palmer, který je momentálně v průběhu kampaně na své znovuzvolení, obdrží zprávu, že pokud nebude Ramon Salazar propuštěn z vězení, na americkou půdu bude vypuštěn smrtící virus Cordilla (podobný tomu, kterému byl David Palmer vystaven před třemi lety). Jack Bauer vysvobodí Ramona z vězení a přepraví ho za mexickou hranici, kde už čeká Ramonův bratr Hector. Jakmile bude sám v bezpečí, je Ramon odhodlán Jacka zabít.


(hlavní postavy třetího dne: Kim Bauer, David Palmer, Jack Bauer,
Michelle Dessler,Tony Almeida, Chase Edmunds)

V CTU, kterému nyní velí Tony Almeida, je mezitím odhalen dvojitý agent Gael Ortega, který doteď pomáhal Hectorovi. Brzy se však ukáže, že Ortega, Almeida a Bauer dali dohromady přísně tajnou operaci, jejímž cílem bylo přesvědčit Hectora Salazara o tom, že Bauer zradil CTU a chce se podílet na odkoupení větší zásilky viru, kterým Salazarové vyhrožují Spojeným státům. Ramon zcela nevěří, že je Jack na jeho straně, přesto však jejich spolupráci k vůli svého bratra prozatím toleruje.

Jack s Hectorem plánovali spolupracovat na odkoupení větší zásilky viru Cordilla, načež měl Jack Hekctora zradit a virus mělo zabavit CTU. Když však přijde na obchodování s vlastníkem viru Michaelem Amadorem, na scéně se nečekaně objeví Nina Mayers, která vyhraje aukci zastupujíc neznámého kupce.

Amador však všechny podvede a uprchne s penězi i s virem. Jack je poté i s Ninou převezen zpět na CTU, kde je Nina vyslýchána. Když se Nina pokusí utéct, Jack ji dopadne a zabije, čímž se jí konečně pomstí za vraždu jeho manželky Teri.

Na scéně se objevuje jistý Stephen Saunders, který je v držení hned několika ampulí viru Cordilla a drží s nimi prezidenta v šachu. Při uvolnění jedné této ampule jsou nakaženi i agenti Michelle Dessler a Gael Ortega. Zatímco Michelle se podaří přežít, Gael umírá. Sanders však později Michelle unese a pod hrozbou jejího zabití vydírá Tonyho, aby mu pomáhal zevnitř CTU.

To se dozví Jack a Tonymu se rozhodne pomoct. Michelle je zachráněna a Sanders zatčen. Jack ale musí získat i zbylé ampule s virem, při čemž je v závěru celého dne nucen useknout Chasovi ruku, aby mohl zajistit ampuli, která měla být aktivována na základní škole.

V průběhu třetího dne řeší prezident David Palmer vedle této národní hrozby i vydírání ze strany jeho mocného sponzora Alana Millikena, který zjistil, že jeho manželka ho podváděla s prezidentovým bratrem Waynem Palmerem. Po důkladné úvaze se Palmer rozhodne kontaktovat svou exmanželku Cherry, aby mu pomohla tuto situaci uklidnit. Vše se však vymkne kontrole a Alan Milliken umírá, načež jeho manželka zabije Cherry a záhy i sebe. Davida Palmera s těmito činy sice nic nespojuje, na základě svého svědomí se však rozhodne již nekandidovat na znovuzvolení.

Vedlejší dějové linie

Váš názor na třetí den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.


Jít na 24 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!