Čas čarodějnic přichází i na HBO

Čas čarodějnic přichází i na HBO

14.9.2018 11:36


Už dnes se mohou britští diváci stanice Sky těšit na první díl nového seriálu. Zbytek světa zachránilo HBO GO, když na svých stránkách oznámili jeho distribuci.


Seriál vychází z knižního bestselleru od Deborah Harknessové a je milostným příběhem odehrávajícím se na pozadí oxfordského akademického světa. Je to ovšem svět, kde hrstka čarodějnic, upírů a démonů žije a pracuje mezi lidmi, na první pohled skrytá lidským pohledům. Historička a čarodějnice Diana Bishopová objeví v jedné z oxfordských knihoven rukopis, který ji vtáhne do víru nebezpečné záhady a zkříží její cesty s tajemným genetikem Matthewem Clairmontem (Matthew Goode). Ten má také jedno temné rodinné tajemství – je to upír. Diana a Matthew se vydávají na cestu, která má pomoci pochopit tajemství starodávného rukopisu. Postupně se vyvíjí i jejich vztah a události hrozivě poodkrývají, že mezi čarodějnicemi, upíry, démony a lidmi existuje od pradávna jen velmi křehký mír.

Více o seriálu a jeho vysílání na HBO se dozvíte na oficiálních stránkách. Co z toho pro nás plyne? Nebudeme muset čekat na vydání seriálu na DVD nebo Blu-Ray či jeho uvedení v dabované verzi jinou českou stanicí, od HBO jej dostaneme ihned a pravděpodobně i s titulky, což vůbec není špatný obchod.


Hlavní postavy

Klip s novými záběry

Jak vás zatím seriál navnadil? Četli jste knihy?


Jít na A Discovery of Witches | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!