Přichází Čas čarodějnic

Přichází Čas čarodějnic

21.7.2018 13:30


Na obrazovky televizních stanic zamíří knižní série A Discovery of Witches (u nás pod názvem Čas čarodějnic) od spisovatelky Deborah Harknessové.


Na podzim letošního roku by se na obrazovkách Sky One měl nový seriál na motivy knižní trilogie, která u nás vyšla pod názvem Čas čarodějnic, a jejíž autorkou je americká spisovatelka Deborah Harknessová. Série vypráví příběh Diany Bishopové, oxfordské profesorky a čarodějnice na zapřenou, která náhodou narazí na očarovaný rukopis a je tak vtažena do magického světa, jak ho zatím ještě nezná. Spolu s pohledným, víc jak sto let starým upírem jménem Matthew Clairmont se Diana snaží objevit tajemství rukopisu.

Seriál

Podle facebookové stránky spisovatelky bude mít první série 8 dílů a pokryje události první knihy z trilogie. Ačkoli kniha je napsána z pohledu Diany, seriál bude převyprávěn z několika úhlů pohledů, což divákům umožní vidět, co se děje jinde ve světě kouzel – neboli co dělají čarodějnice, upíři, démoni a další stvoření.


Obsazení

Hlavní postavu Dianu Bishopovou ztvární Teresa Palmer, kterou jste mohli vidět ve filmech Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Jsem číslo čtyři nebo v hororové romantické komedii Mrtví a neklidní.

(Diana Bishopová a Matthew Clairmont v Bodleianově knihovně. Foto: Sky One)

Matthew Goode, kterého můžete znát jako Henryho Talbota ze seriálu Panství Downton, si zahraje upíra Matthewa Clairmonta. Rodilý Angličan si zahrál ve filmech Match Point – Hra osudu, Strážci – Watchmen, Kód Enigmy a vidět ho budete moci i v připravované adaptaci The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society od Netflixu.

Podle Entertainment Weekly byla obsazena také Alex Kingston jako Dianina teta Sára a dále pak Valarie Pettiford jako Sářina partnerka Emily, Lindsey Duncan jako Matthewova matka Ysabeau, Tanya Moodie jako démonka Agatha Wilsonová, Daniel Ezra jako démon Nathaniel Wilson, Edward Bluemel jako upír Marcus a Owen Teale jako čaroděj Peter Knox.

(Rodinka Bishopových. Zleva Pettiford, Palmer a Kingston. Foto: Entertainment Weekly)

Zatímco Teresa Palmer byla jedním z prvních oznámených jmen, Kingston a Pettiford byly potvrzeny až mezi posledními, loni na podzim. Seriál se natáčel v nových studiích Bad Wolf v Cardiffu ve Walesu a na místech kolem Velké Británie a v Evropě.

Scenáristé a producenti

Podle autorčiných webových stránek bude Harknessová psát několik epizod seriálu a také bude výkonnou producentkou spolu s Jane Tranterovou, Julií Gardnerovou a jejich společností Bad Wolf (jména vám možná zní povědomě, protože spolu s Russellem T Daviesem jsou zodpovědné za vzkříšení Doctora Who v roce 2005). Režisérskou židli obsadí Sarah Walkerová, Alice Troughtonová a Juan Carlos Medina.

Výkonnou producentkou a showrunnerem bude Kate Brookeová, dřívější scenáristka pro seriály Sága rodu Forsytů a Pan Selfridge.

Harknessová je údajně produkcí nadšená. „Vešla jsem na natáčení a rozplakala jsem se,“ řekla pro Entertainment Weekly. „Někdo pracoval na části kulis a poznala jsem to jako část Bodleianovy knihovny.“ Na fotografii z její webové stránky vypadá autorka potěšeně, když pózuje s hlavními představiteli.

Seriál bude mít premiéru v pátek 14.září 2018.

První upoutávka

Thumbnail Play icon

Jít na A Discovery of Witches | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!