Ysabeau de Clermont

Ysabeau de Clermont

Lindsay Duncan Sezóny 2 2018 - 2021


Mocná upírka a stvořitelka Matthewa. Sídlí ve Francii v Sept-Tours.

Ysabeau de Clermont je upírka. Její celé jméno je Genevieve Melisande Helene Ysabeau Aude de Clermont. Kdysi byla vdaná za Philippe de Clermont. S Philippem měla několik upírských dětí. Prostředním synem je Baldwin Montclair, známý svou láskou k ničení a zdatností ve strategii. Hugh, nejstarší z Filipových tří synů, byl znám jako vyjednavač. Nejmladší ze tří byl Godfrey, o kterém bylo známo, že je svědomím Filipových synů. Ysabeau znal Matthewa Clairmonta od narození a sledovala, jak vyrůstá, jak pracoval jako kameník pro jejího manžela. Poté, co Matthew ztratil svou rodinu kvůli horečce, sledovala, jak upadl do hlubokého zármutku. Jednoho dne Matthew spadl z lešení, když pracoval na kostele, který stavěl Philippe. Ysabeau přišla k Matthewovi a nabídla mu věčný život jako upír. On její nabídku přijal a ona se stala jeho matkou. Ysabeau často Matthewovi zpívala v naději, že ho uklidní, když bude truchlit nad ztrátou své ženy a syna. Během druhé světové války byl Philippe mučen nacisty a poté zemřel. Po manželově smrti Ysabeau lovila pouze v Německu a Argentině. Měla silnou nenávist k čarodějnicím, které pomohly zabránit záchraně jejího manžela před nacisty. Žije v Sept-Tours ve Francii s Marthe, její hospodyní.

Ysabeau poprvé vidíme, když Matthew přivede Dianu Bishopovou do jejich domova, Sept-Tours ve Francii, aby se vymanila z hrozeb, které na ni v Oxfordu čekají. Diana okamžitě pozná, že Matthewova matka se s ní nerada setkává. Ysabeau je známá svou silnou nechutí k čarodějnicím. Na začátku svého pobytu je Ysabeau vůči Dianě chladná a nejeví velký zájem chovat se k ní srdečně. Jak čas plyne, Ysabeau začíná respektovat Dianinu silnou vůli a principy. Když upír, Domenico Michele přijde varovat Dianu a rodinu de Clermontů před námitkami Kongregace proti svazku Matthewa a Diany, Ysabeau Dianu chrání. Když Matthew odchází do Oxfordu, Ysabeau se stará o Dianu, když spustí liják. Při hlídání Ysabeau vypráví Dianě příběh o tom, jak z Matthewa udělala upíra. Zatímco Matthew je pryč, Ysabeau vezme Dianu, aby sledovala její lov zvířecí krve v domnění, že to Dianu přiměje přehodnotit svůj vztah s jejím synem. Když se Matthew vrací z Oxfordu a políbí Dianu, Ysabeau jim řekne, že protože jsou nyní spolu, porušili smlouvu Kongregace. Když je Diana unesena kongregací, Ysabeau volá Baldwina, aby pomohl Matthewovi vystopovat ji. Když Matthew a Baldwin přivedou Dianu zpět na Sept-Tours, Ysabeau pomáhá starat se o její zranění. Zůstává s Marthe v Sept-Tours, když se Diana a Matthew rozhodnou jít do domu Bishopů v Madisonu v New Yorku.

Náušnice Ysabeau pomáhá Dianě řídit Matthewa a sebe do minulosti. Ysabeau je pryč od Sept-Tours v 90. letech 15. století, kdy tam Matthew a Diana přicházejí napříč časem, nicméně její prsten na Dianině prstu pomáhá Philippovi v 90. letech 15. století rozpoznat, že Ysabeau přijal Dianu jako dceru. V současnosti se Ysabeau snaží chránit Matthewa a Dianu v minulosti hledáním anomálních historických artefaktů, které by mohly odhalit jejich polohu, a snaží se zajistit artefakty a zabránit jim aby vyplavaly na povrch.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!