Princezna Žvýkačka

Princezna Žvýkačka

Sezóny 10 2010 - 2018


Královna Cukrového království, nejlepší vědekyně v celém kraji a stvořitelka cukrových lidí.

Princezna Žvýkačka se společně se svým bratrem Neddym narodila v růžovém žvýkačkovém hnízdě známém jako Mother Gum. Jelikož neměla nikoho jiného než Neddyho, tak se rozhodla vytvořit vlastní rodinu. Díky žvýkačkové hmotě dokázala pomocí vynalézavosti a chytrosti stvořit strýčka Gumbalda, tetu Lolly a bratrance Chicla. Strýček Gumald ale chtěl vládnout, a tak vytvořil plán na svrhnutí Žvýkačky z velení. Plán mu však nevyšel a za trest byl přeměněn i s Lolly a Chiclem do nových cukrových lidí. Žvýkačka se následně povýšila na jejich princeznu.

Mezitím, co se Cukrové království rozrůstá, princezna Žvýkačka poradí Plamennému králi, aby jeho dceru Plamennou princeznu nechal zavřít do lampy za její nezvladatelné chování. Následně se skamarádí s Finnem a Jakem, se kterými prožívá spoustu dobrodružství.

Po nějaké době se v Cukrovém království odehrávají volby mezi Princeznou Žvýkačkou a králem z Ooo. Volby sice princezna Žvýkačka prohrála, ale ani to ji neodradilo od studování vědy. Odstěhovala se společně s Peppermint Butler do chaty, ve které dříve bydlel strýček Gumbald. Několikrát zde pomohla Finnovi a Jakeovi. V epizodě Hot Diggity Doom pak povstala a svrhla krále z Ooo z trůnu.

Princeznu Žvýkačku dabuje Hynden Walch. V České republice zas Ivana Korolová.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!