Jason Wilkes

Jason Wilkes

Reggie Austin Sezóny 1 2016 - 2016


Brilantní vědec, který začal pracovat pro Isodyne Energy, ale stala se mu nehoda a Jason trpí krutými následky Nulové hmoty. Jason je taktéž novou láskou Peggy Carterové, která ovšem stále neví, koho si ze svých nápadníků vybrat.

Jason Wilkes je nadaný vědec, který se postupem času vypracoval. Neměl během poválečného období jednoduchou pozici kvůli tomu, že je černé pleti, přesto se svou prací dokázal vyšplhat mezi přední vědce , a tím tak získal místo v Isodyne Energy u Calvina Chadwicka a jeho ženy Whitney Frost. Wilkes si ovšem uvědomí, že Isodyne Energy disponuje Nulovou hmotou, a když se o ní začne zajímat SSR a Peggy Carterová, pomůže jim v odhalení nekalých praktik Isodynu.

Jednoho večera ovšem dojde k nehodě a Whitney Frost splyne s Nulovou hmotou. Na doktora Wilkese hmota taktéž zareaguje, ale zcela jinak než na Whitney – místo superschopností, které získala Whitney, se Jason stane jakýmsi duchem.

Peggy, která k Jasonovi něco začala cítit, společně s Edwinem Jarvisem a Howardem Starkem pracují na způsobu, jak doktora Wilkese zhmotnit. Jason jako duch pocítí, že čím déle je nehmotný, tím více se mu Peggy vzdaluje, protože ta opět najde zalíbení v Danieli Sousovi.