Peggy Carter

Peggy Carter

Hayley Atwell Sezóny 2 2015 - 2016


Láska Steva Rogerse ze čtyřicátých let, se kterou jsme se mohli setkat už ve filmu Captain America: První Avenger a jí věnovaném kraťasu Agent Carter. A právě nyní se Peggy vrací ve svém vlastní stejnojmenném seriálu.

Margaret „Peggy“ Carter byla původně operačním dozorcem Strategických a vědeckých rezerv, organizace založené ve čtyřicátých letech 20. století Howardem Starkem. Peggy byla svědkem úspěšného průlomu v projektu Znovuzrození a aplikace testovacího séra supervojáka, který vojína Steva Rogerse přetvořil v superhrdinu Captaina Americu.

Během jejich společných misí v Německu, kde oba bojovali jak proti nacistům, tak i proti organizaci Hydra, se mezi Peggy a Rogersem začal utvářet romantický vztah. Rogers však záhy mizí v Arktidě, kde se snaží zvrátit katastrofické účinky nestabilního mimozemského artefaktu jménem Teserakt.

Rogers je považován za mrtvého a Peggy je převelena do newyorské pobočky Strategických rezerv. Zde se opět setká s Howardem Starkem, kterého musí nyní očistit před americkou vládou, která Starka podezřívá, že prodával svou vojenskou techniku nepříteli. Peggy při této tajné misi, o které nesmí vědět ani její kolegové a nadřízení z SSR, spolupracuje se Starkovým komorníkem Edwinem Jarvisem.

Rok poté Peggy nadále pracuje pro SSR, je však čím dál tím víc shazována svými šovinistickými kolegy. Když však jednou sama úspěšně splní důležitou misi, je Howardem Starkem převelena do Washingtonu, kde s ním má řídit jejich zcela novou organizaci S.H.I.E.L.D.

O sedmdesát let později je Steve Rogers objeven v arktickém ledu, kde byly jeho životní funkce díky séru supervojáka zachovány. Steve začne Peggy často navštěvovat v domově důchodců, kvůli pokročilému duševnímu onemocnění ho však Peggy jen zřídka poznává.

FOTO: Disney.Wikia.com