10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

8.10.2019 19:38


S napětím očekáváme sedmou řadu seriálu, který původně vznikl, aby mohl Phila Coulsona, miláčka fanoušků, vrátit zpátky. Během následujících let se svým týmem objevil Inhumans, bojoval s Kree, cestoval časem, přežil v budoucnosti i cestoval do vesmíru vlastní lodí. Co nás ale ještě čeká?


Agents of S.H.I.E.L.D. překonali veškerá očekávání, rozrostli se a stali se jednou ze stálic na televizních obrazovkách. Byli první a zároveň vlajkovou televizní produkcí MCU. Na domácí stanici ABC přetrvali déle než seriály, které přišly až po nich, a to jak Agent Carter, tak Inhumans. Po šesti odvysílaných řadách fanoušci netrpělivě očekávají finálovou sedmou řadu. Kromě toho, co za postavy by se mělo vrátit alespoň v epizodních rolích, se server Screen Rant podíval na 10 věcí, kterých bychom se před koncem rozhodně měli dočkat.

1. Uzavření dějových linek spojenců i nepřátel

Agentům se během jejich působení podařilo několik nepřátel přesvědčit o změně strany a stali se z nich spojenci. Na druhou stranu se z původních spojenců stali nepřátelé. A hodně z těchto dějových linek zůstalo s otevřeným koncem. Mají tak pro seriál velký potenciál.


Donnieho Gilla jsme naposledy viděli, jak padá na dno oceánu. Již od druhé série fanoušci spekulují o tom, zda ho jeho schopnosti mohly zachránit. Pak třeba Felix Blake, bývalý agent S.H.I.E.L.D.u, který ve třetí sérii vedl Watchdogs, ale nikdy ho nechytili. Akela Amador byla u výslechu v první sérii po té, co byla donucena pracovat pro Hydru. Nicméně v dalších sériích už nebyla zmíněna.

Všechny tyto postavy a mnohé další by si zasloužily pro svůj příběh dobrý konec. Sedmá série bude mít jen 13 epizod, takže se pravděpodobně nesetkáme se všemi, ale alespoň jedna z nich by nás určitě potěšila.

2. Melinda May odejde z terénu

Když seriál začínal, agentka Melinda May pracovala v kanceláři. Nechtěla se vrátit do terénu, protože jí to vracelo nepříjemné vzpomínky na příšernou misi. Se svým smutkem a pocitem viny se vypořádala trénováním agentů a byla uznávanou a obávanou pilotkou. Nejdříve byla Coulsonovou pravou rukou, pak Mackovou. Po sedmi letech tvrdé dřiny by si tak zasloužila z terénu odejít podle vlastních pravidel.

May se vrátila, aby pomohla vytrénovat novou generaci agentů, jako byla Daisy, Yo-Yo, Piper další. Odchod z terénu by tak byl dalším logickým krokem v její kariéře. Mohla by se třeba naplno věnovat trénování nových agentů.

3. Založení nové akademie

Akademie byla místo, kde se trénovali všichni agenti S.H.I.E.L.D.u. Při útoku Hydry v první sérii byla zničena. I v souvislosti s možností, že by se May mohla usadit jako učitelka či trenérka nových agentů, se nabízí, aby do konce seriálu byla akademie nově vybudována, nebo se s procesem alespoň začalo.

šesté sérii s touto myšlenkou přišel Mack. Má dokonce v kanceláři její vlajku. Jelikož zatím S.H.I.E.L.D. hledal pomoc u bývalých agentů po celém světě, kteří nepracovali pro Hydru nebo u nájemných žoldáků, může se v budoucnu stát, že pokud nedojde k vybudování nové akademie, jednou S.H.I.E.L.D.u doj­dou zdroje a zůstane tak bez agentů.

4. Návrat Bobbi Morse

Bobbi je jednou z postav, o jejíž návrat fanoušci stojí nejvíce. Neviděli jsme ji od třetí série, kdy se s Lancem Hunterem obětovali, aby zachránili S.H.I.E.L.D., který se jich musel oficiálně zříct. Její postava s přezdívkou Mockingbird je ve světe komiksu až neuvěřitelně populární, což vyvolalo o to silnější reakce u fanoušků, když ze seriálu odešla a už jsme nedostali možnost ji vidět. Vzhledem k námětu sedmé série, kdy je potřeba sebrat všechny síly a zachránit svět, je více než pravděpodobné, že se Bobbi, v lepším případě i s Hunterem, pokusí vrátit a pomoci svým přátelům.

5. Zničení Daisyiny armády

Ve čtvrté sérii AIDA, umělá inteligence, našla způsob, jak se stát opravdovým živým člověkem. Nicméně ještě předtím se jí povedlo vyrobit armádu LMD. Replikovala podoby agentů S.H.I.E.L.D.u, které znala. Jedna z agentek se pak dočkala celé armády svých kopií, a to Daisy Johnson. Viděli jsme, jak skončili kopie Coulsona i May, ale nikdy jsme se nedozvěděli, co se stalo právě s touto armádou. Má ji S.H.I.E.L.D. někde schovanou nebo dokonce nasazenou někde po světě? Rozhodně je toto něco, o čem bychom se rádi dozvěděli.

6. Otevření kokonu Vijaya Nadeera

Když se většina děje seriálu točila kolem Inhumans, setkali jsme se s Inhumanem jménem Vijay Nadeer. Proměnil se v kokon, když byl vystaven terrigenu déle, než bylo obvyklé. Během jeho dějové linky jsme mohli vidět, že byl terrigenezi vystaven podruhé. Naposled jsme ho viděli, jak ve svém kokonu klesá na dno oceánu. Během dalších řad jsme čekali, zda tvůrci využijí možnost nového Inhumana uvězněného pod hladinou, který by mohl příběhem zamíchat, ale bohužel jsme se nedočkali. Poslední možnost bude teď v sedmé řadě.

7. Agenti v kosmu

S.H.I.E.L.D. je organizace, která by měla chránit Zemi před všemi možnými hrozbami. V šesté sérii jsme viděli, jak jedna část týmu využívá Quinjet upravený pro cestování vesmírem. Můžeme jen spekulovat o tom, zda je to skutečně jediný Quinjet schopný meziplanetárního cestování, který mají. Ve světle událostí se dá předpokládat, že se S.H.I.E.L.D. bude muset víc snažit a chránit planetu i proti hrozbám přicházejícím právě z vesmíru. Potřebují tedy minimálně dopravní prostředek, díky kterému mohou ve vesmíru trávit delší časová období. Co se inspirovat třeba helicarrierem, který jsme naposled viděli v Avengers: Age of Ultron?

8. Oficiální postavení S.H.I.E.L.D.u ve světě MCU

Agenti a Avengers původně drželi stejnou dějovou linku. Nicméně i vzhledem k formě natáčení a udržování pod pokličkou všeho, co se týkalo Avengers: Endgame, se jejich dějové příběhy odchýlili.

Agents of S.H.I.E.L.D. se v důsledku cestování časem v páté sérii odehrávají v jiné časové ose. Když vezmeme v potaz přítomnost Nicka Furyho ve filmu Spider-Man: Far From Home, který se odehrává pět let po Thanosově lusknutí, nemůžeme než přemýšlet, zda je nebo není S.H.I.E.L.D. legitimní organizací v MCU. Ocenili bychom alespoň náznak nebo narážku na postavení či samotnou existenci organizace. Třeba bychom se pak mohli některé z postav ze seriálu dočkat v budoucích projektech MCU.

9. Deathlok

Jedna z dalších postav krom Bobbi, kterou by si všichni přáli vidět alespoň ještě jednou, je Deathlok. A nejen proto, že jeho postavu fanoušci milují, ale i proto, že s ním to všechno začalo. Mike Peterson byl prostě ten první.

Jako jedna z postav se v seriálu objevil opakovaně, naposled v jubilejní sté epizodě. Bylo by skvělé, kdyby tak významná postava, navíc jedna z prvních, které se v seriálu objevily, byla součástí poslední série. Dokážeme si představit, jak přítomnost Deathloka názorně ukáže, že S.H.I.E.L.D. má mocné spojence po celém světě, ať se děje cokoli.

10. Šťastný konec pro Fitze a Simmons

Pokud se na něčem fanoušci shodnou, tak na tom, že duo Leo Fitz a Jemma Simmons již od první série představuje pomyslné srdce seriálu. Už jsme si zvykli, že s finále každé série jsou ti dva buď ve velkých nesnázích nebo odloučeni jeden od druhého. Jejich vzájemná vřelá láska je jednou z konstant celého seriálu, proto bychom jim všichni přáli zasloužené štěstí. Ať už by se měli usadit v Perthshiru a založit rodinu, odejít z terénu a začít učit, nebo by jen chtěli zůstat spolu na základně v laborce. Zaslouží si být prostě spolu. Když vezmeme v úvahu, čím vším si ti dva prošli, šťastný konec není od věci.

My sázíme na Bobbi, Deathloka a Fitze se Simmons. Co myslíte vy? Vrátí se LMD? Objeví se zapomenutí Inhumans? Podělte se s námi v komentářích.

Zdroj: Screen Rant

Foto: ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!