Jak Captain Marvel posune Agenty blíže k filmům?

Jak Captain Marvel posune Agenty blíže k filmům?

5.1.2019 16:39


Vypadá to, že Captain Marvel přiblíží televizní seriál Agents of S.H.I.E.L.D. k filmům blíže než kdy předtím. Pojďme se společně podívat, které aspekty v tom hrají zásadní roli.


Když byl seriál Agents of S.H.I.E.L.D. odvysílán v roce 2013, stal se v podstatě vlajkovou lodí, co se týče seriálů v MCU, s velkým množstvím odkazů na filmy jako Thor: The Dark World a Captain America: The Winter Soldier. Spojení mezi seriálem a filmy od Marvelu v posledních letech dosti upadlo, i přes nespokojenost diváků i herců. Film Captain Marvel bude konečným testem toho, jak kontinuita v MCU funguje. Film má více potenciálu pozvednout seriál než kterýkoliv jiný film od Marvelu.

Phil Coulson

Začněme nejdůležitějším aspektem a to je právě postava Phila Coulsona, kterého hraje Clark Gregg. Film se odehrává v období 90. let a Coulson je relativně novým rekrutem S.H.I.E.L.D.u. Sám Clark přiznal, že ve filmu uvidíme roztomilé první setkání mezi ním a Furym, i když Fury to jako roztomilé brát nebude. Skutečná výzva pro kontinuitu však přijde, pokud se Coulson setká s rasou Kree. V první sérii zjistil, že byl vzkříšen právě pomocí těla jednoho z Kree, mimozemské rasy, kterou neznal. Samozřejmě vymazání paměti díky projektu T.A.H.I.T.I. by mohlo tento problém vysvětlit.


Jak moc se Coulson ve filmu ohřeje?

Architektura Kree

Upoutávka na film také zahrnovala pohled na domovinu rasy Kree, planetu Hala. Tam trávila Carol čas, když byla v Kree komandu Starforce, takže můžeme ve filmu očekávat bližší pohled na planetu. Dokonce upoutávka jasně představuje planetu jako vysoce industrializovaný svět s konstrukcemi, které odpovídají tomu, co jsme viděli v seriálu.

V druhé sérii agenti doslova zakopli o staré město Kree skryté pod Puerto Ricem. Klíčové je, že v jedné scéně Coulson společně s týmem vytvořili 3D obrázek mapy, kde jsme mohli vidět panoráma města – výrazně podobné architektonickému stylu jako je ten na obrázku dole. Všimněte si, že obraz Haly zahrnuje několik širokých budov s velkými plochými střechami, což zahrnoval právě i 3D hologram v seriálu. Podivné šestiúhelníkové styly na oknech jsou velmi podobné těm, které jsme mohli vidět jak v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., tak v seriálu Inhumans.

Architektura Kree ve filmu je hodně podobná i té v seriálech.

Minulost S.H.I.E.L.D.u

V upoutávce si můžeme všimnout důkazu, že film představí podobnou verzi agentury S.H.I.E.L.D., jakou jsme viděli v seriálu. Například v uvedeném obrázku můžeme jasně vidět, že cizí kosmická loď – zdá se, že je to loď Kree – je oslovena letadlem ze Země. Z obrázku lze poznat, že design letadla podobně připomíná starý Quinjet – evokuje to známý Bus –, který Coulson společně s týmem používali v první sérii. Sám Coulson týmu i prozradil, že Bus byl design, který byl velmi populární právě v období 90. let.

Není pochyb, že se dozvíme, jak byl S.H.I.E.L.D. provozován v 90. letech a jakou techniku špionážní agentura používala. Současně se struktura S.H.I.E.L.D.u ale může po převzetí Furym výrazně změnit. Je velice pravděpodobné, že Fury po své srážce se Skrully zauvažuje nad tajnějším přístupem k informacím, kdy budou znalosti rozděleny tak, aby nikdo neměl přístup ke všemu. Paradoxně by tento rozdělený přístup pravděpodobně usnadnil život Hydře, jelikož by mohli manipulovat S.H.I.E.L.D.em bez povšimnutí.

Kruh se krásně uzavírá.

Co to znamená pro šestou sérii Agents of S.H.I.E.L.D.? 

V posledních několika letech došlo u Agentů k rapidním změnám. Od konce třetí série se odtrhli od známé bitvy mezi S.H.I.E.L.D.em a Hydrou a ve čtvrté a páté sérii jsme se mohli dočkat androidních dvojníků, komplexní teorie kvantové mechaniky a dokonce i nové iterace Ghost Ridera. Je pravděpodobné, že šestá série začne tam, kde poslední série skončila. Pokud to tak skutečně bude, předpokládejme, že uvidíme Agenty na cestě do hlubin vesmíru, aby zachránili Fitze, který je v kryogenním spánku na palubě lodi Enocha.

Pátá série představila divákům konfederaci mimozemšťanů, tisíciletou alianci mezi cizími rasami, kteří jsou brutálně militarističtí a kradou zdroje z jiných světů. Existuje šest členů Konfederace: nepřátelský rod Kasius z rasy Kree, Remorathové, Rajakové, Kallusianové a Astranové. Marvel se pečlivě vyhnul identifikaci šesté rasy, ale je známou teorií, že se jedná právě o Skrully. To by jistě vysvětlovalo, proč dialog naznačoval, že rod Kasius byl vyloučen ze společnosti Kree po generace kvůli svému členství v Konfederaci – pracovali s úhlavním nepřítelem rasy Kree.

Pokud je tato teorie pravdivá, šestá série Agentů by mohla v podstatě následovat film Captain Marvel. Rozvíjet myšlenku na změnu mimozemšťanů, ale zcela jiným směrem. Je zajímavé, že Deke, kterého hraje Jeff Ward, byl potvrzen jako nová hlavní postava šesté série. Deke vyrostl v časové ose, kde poslední přeživší Země byli Konfederací ovládání, a tak se pravděpodobně s šestou rasou setkal. Mezitím herci i štáb drží pod pokličkou, zda se Coulson vrátí či ne. Pokud ale ano, mohl by být dobře vyzbrojen znalostmi o Skrullech, což by se stalo nezbytné pro zbytek týmu.

O čem bude šestá série?

Film Captain Marvel by mohl změnit seriál víc než zbytek Marvel filmů. Vše se ale dozvíme až uvedením filmu do kin a následného vypuštění šesté série Agentů na obrazovky.

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!