Postřehy z epizod Adapt or Die a The Totally Excellent Adventures of Mack and the D

Postřehy z epizod Adapt or Die a The Totally Excellent Adventures of Mack and the D

16.7.2020 20:30


Zatímco šestý díl nám dojížděl rozjetou zápletku v sedmdesátých letech a moc nových informací nám nepřinesl, následující epizoda si ve velkém rozhodla zahrát si na parodii na osmdesátkovou popkulturu. Navíc jsme zde možná viděli i komiksovou postavu. O koho vlastně jde?


Změny v čase

Vlastně celá tahle série nám ukazuje, jak se Chronicomové pokouší změnit čas, ale až v minulém díle se jim podařila vcelku významná změna. Tu z velké části agenti S.H.I.E.L.D.u již vyřešili, ale Nathaniela Malicka se jim zabít nepodařilo, jak nám potvrdila poslední epizoda. Kromě toho ale nikdo nenapraví ani smrt Mackových rodičů, což může výrazně ovlivnit jeho život, byť má být jeho vztah s bratrem lepší. S trošku nevinnější změnou přišel pak Deke, který si z „budoucnosti“ vypůjčil několik písní, s nimiž ohromoval publikum se svou kapelou. Něčeho podobného jsme se dočkali i v populárním Návratu do budoucnosti nebo videohře Bioshock Infinite.

O strýčku Marcusovi jsme slyšeli poprvé.

Řezací zařízení

Laserová tyč, s jejíž pomocí se Mack vloupal do cely svých rodičů, si můžete pamatovat z filmu Návrat prvního Avengera, kde jej použil Nick Fury, aby unikl před Winter Soldierem. Párkrát jej agenti užili také v první a druhé sérii seriálu a od té doby jsme ji již neviděli. Je pěkné vidět, že si po takové době tvůrci vzpomněli na jednu podstatnou pomůcku z repertoáru S.H.I.E.L.D.u, která mohla být v minulých sériích několikrát nápomocná.

Tuto hračku jsme již dlouho neviděli.

Je Russell komiksová postava?

Už dlouho se nestalo, že by Agenti S.H.I.E.L.D.u sáh­li po nějaké komiksové postavě, s výjimkou těch, které už použili dříve. U postavy počítačového maniaka, který pomohl Sibyl s roboty, je to ale docela diskutabilní. Postava se jmenuje Russell Feldman a v komiksech byla postava s tímto jménem známá také jako The Staten Island Star a šlo o jednoho z méně významných hrdinů, kteří se postavili proti registraci za Občanské války. Postava neměla ani nijak velkou roli a objevila se pouze v jednom čísle, kde také zemřela, takže může jít vlastně i jen o shodu jmen.

Inspirovali se tvůrci u komiksů nebo jde jen o shodu jmen?

Popkulturní odkazy

Osmdesátková verze Chronicomů vám může být povědomá, jelikož vychází z podob Protectora 1 z filmu Obchoďák smrti a Johnnyho 5 z Číslo 5 žije. Jejich hlášku „Exterminate!“ tvůrci založili na té od Daleků z Pána času a vraždící scény samozřejmě vychází z dobových béčkových krváků. Zajímavostí navíc je, že Jim Wynorski, který Obchoďák smrti režíroval, nebyl nadšený z toho, že jeho film uctili bez jeho svolení. Věta „Zahrajeme si takovou hru?“, kterou pronese Sibyl je z filmu Válečné hry a tutéž větu použila navíc také Black Widow, když s Kapitánem Amerikou objevila Hydru. Představení Dekovy kapely je udělané jako pocta A-Team, Coulson na televizi odkazuje na umělou inteligenci Maxe Headrooma, Mackova příprava zase vychází z Ramba a Swayzeův bar je narážkou na Patricka Swayzeho a jeho film Road House. A název samotné epizody? Ten paroduje film Skvělé dobrodružství Billa a Teda.

Coulson si tentokrát zahrál na slavnou umělou inteligenci.

Jaká narážka vás v poslední epizoda pobavila nejvíce?

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!