Postřehy z epizod As I Have Always Been a Stolen

Postřehy z epizod As I Have Always Been a Stolen

9.8.2020 21:00


Po nečekaném nástupu postav ze druhé série jsme se před koncem seriálu dočkali taktéž jednoho z antagonistů z první řady. Jedna z postav nám navíc po dlouhé době svou podobností odkázala na filmového hrdinu a měli jsme možnost vidět další ze speciálních zápletek.


Časová smyčka

Po několika experimentálních epizodách, které nám poslední série přinesla, jsme se dočkali i klasické práce s časovou smyčkou, kdy se postava neustále probouzí do téhož okamžiku, dokud se jí nepodaří smyčku prolomit. V tomhle případě šlo o Daisy Johnson a Coulsona, kteří si situací prošli nesčetněkrát a vyzkoušeli si tak podobnou zápletku, jaká byla například ve filmech Na Hromnice o den více nebo Na hraně zítřka.

Nebýt téhle smyčky, by se Daisy zřejmě nikdy nesblížila se Sousou, který je rád po ruce hrdinkám jejího kalibru. Naneštěstí jsme přišli o Enocha, jehož postava nás bavila napříč třemi sériemi a vnášela nám nový pohled na jednotlivé situace. Během své smrti nám navíc řekl, že viděl budoucnost a naznačil, že se tým již spolu na žádnou misi nevydá. To však neznamená, že se postavy ještě v nějakém projektu neobjeví, akorát je neuvidíme jako celek, jelikož patrně i někdo zemře nebo odstoupí ze služby.

Časová smyčka začíná tradičně probuzením postavy.

Další návrat a změny v čase

Po Ťia-jing a Gordonovi jsme se dočkali i postavy z dřívější doby, tedy první série. Jde přitom o hlavního záporáka oné řady, Johna Garretta, v jehož roli jsme mohli vidět Billa Paxtona. Ten je ale již po smrti a navíc se příběh odehrává v osmdesátých letech, tudíž se postavy chopil Billův syn James, který se otci skutečně podobá. Spolu s Garrettem ale dorazilo i další narušení času, kdy mu Nathaniel Malick dodal Gordonovu schopnost teleportace.

Gordon i Ťia-jing navíc zemřeli, což znamená, že je z Daisy časová anomálie podobně jako Deke. Paradox Návratu do budoucnosti tu však naštěstí nefunguje a Daisy z reality kvůli přítomnosti paralelních světů nezmizela.

James se opravdu snažil, aby napodobil otcovu postavu.

Seriálový Star-Lord a podivné slovo

Svou maskou i stylem oblékání nám Deke již dříve připomínal postavu Star-Lorda ze Strážců Galaxie, kdy se jako člen Plenitelů staral více o sebe než o ostatní, dokud se časem vše nezměnilo. V epizodě Stolen nám tvůrci na tuto podobnost opět poukázali tím, že Dekovi dali totožný Walkman, jako měl populární vesmírný hrdina.

Slovo „phlebotinum“, které Daisy a Jemma spolu vykřiknou, je označení pro fiktivní substance nebo prvky, které se vyskytují v knihách, komiksech apod. Tyto látky mají obvykle naprosto výjimečné schopnosti a patří mezi ně i Vibranium nebo Adamantium, které z Marvel projektů známe.

Walkmeny byly pro osmdesátá léta typické.

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře