Postřehy z epizod The Other Thing a Inescapable

Postřehy z epizod The Other Thing a Inescapable

27.6.2019 23:03


Pátá a šestá epizoda nám přinesly několik flashbacků, které se týkaly Coulsona i Fitze se Simmonsovou. Mimo jiné nám také poodhalily zápletku, která trochu připomíná jednu komiksovou klasiku.


Bojují Agenti proti vlastní verzi Galactuse?

V páté epizodě bylo konečně oficiálně potvrzeno, že se Sarge snaží zachránit světy, které Shrikové napadají, přičemž tak jde o jakéhosi antihrdinu, jenž je kvůli tomu ochoten udělat cokoliv. Mimo jiné jsme dostali další náznaky, že by se mohlo jednat o nějakou verzi Coulsona, ale o tom snad zase někdy jindy, až toho budeme vědět více.

Co nám epizoda také řekla, je, že Shrikové jsou poslové svého pána, který ničí planety. A právě v komiksech měl Galactus také vlastní posly, zejména pak Silver Surfera, jehož údělem bylo hledat světy. Tady jsme na tom velice podobně a ke všemu tu máme také seriálovou variantu Watcherů, kterými jsou Chronicomové. Komiksového požírače světů se v seriálu asi nedočkáme, ale minimálně velmi podobnou zápletku tu máme.


Bude pán Shriků Galactusovi alespoň trochu podobný? Foto: Marvel Comics

Ze života šílených vědců

Když Chronicomové zavřeli naši oblíbenou vědátorskou verzi do jejich vlastních myslí, dočkali jsme se několika vzpomínek, které nám pomohly dokreslit jejich charaktery a ukázaly nám navíc zajímavé momenty z jejich životů. Když si to vezmeme chronologicky, tak jsme měli možnost vidět sedmiletou Jemmu, která všechno zkoumala ve svém pokoji, počátky spolupráce Fitze a Simmonsové na Akademii S.H.I.E.L.D.u, naverbování Coulsonem do týmu těsně před první sérií a moment, kdy se tým rozhodoval, co s tělem mrtvého Fitze.

Abychom ale nezůstali jen u Fitze a Simmonsové, v pátém díle jsme viděli také poslední momenty Coulsonova života. Pokud tedy Sarge není samotným ředitelem, tak se alespoň Furyho věrný student v sérii několikrát objevil a poznali jsme další chvíle jeho života.

Konečně víme, jak byla naverbována tato slavná dvojice. Foto: Marvel, ABC

Odkazy na minulé série

Kromě několika nových vzpomínek nám šestá epizoda nabídla několik narážek na minulé řady. Tou největší je samozřejmě postava Doktora, tedy zlého Fitze z Konstrukce, který se neustále schovává ve Fitzově mysli. Dále se na moment objevil pekelný Darkhold, v němž jste si mohli všimnout pohádky, jež vykreslila Fitze a Simmonsovou jako prince a princeznu a Daisy, Piper a Davise jako králíka, opici a medvěda z animáku.

Fitz mimo jiné pronášel směrem k Jemmě stejnou řeč, když si ji bral a zlá verze Jemmy na sobě měla mix oblečení z Hivovy planety a své služby pod Kasiem. Ve výsledku pak pošlo i ke slavné topící scéně, po níž pak byl Fitz nějakou dobu v komatu.

Darkhold nám v krátké chvíli zparodoval samotné hrdiny seriálu. Foto: Marvel, ABC

Myslíte si, že se tahle série inspirovala Fantastickou čtyřkou? Co říkáte scény z minulosti?


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!