Postřehy z epizod Toldja a Collision Course

Postřehy z epizod Toldja a Collision Course

18.7.2019 18:00


Posledních pár epizod se točilo kolem tvůrkyně Shriků, která se s pomocí nám známých hrdinů dostala na Zemi. Má vůbec nějaký původ v komiksech a co když je napojená i na jiné postavy ze seriálu?


Izel

Můžeme jen hádat, jestli tvůrci našli předlohu pro Izel v komiksech, ale zkusit to můžeme. Samotné jméno pochází od mayské bohyně medicíny Ixchel, která se jak jinak objevila i u Marvelu. Ixchel zde vystupovala jako „bohyně“ neboli zástupkyně starší rasy, jíž Nebešťané informovali, že Země bude podrobena testu. Jak už to ale bývá, v komiksech byla i další postava s tímto jménem, přičemž šlo o ženu, která získala své schopnosti skrze vodu kontaminovanou Terrigenem.

Už jen kvůli vědecké zprávě od Bensona to však vypadá, že tvůrci šli cestou mytologickou a Izel i monolity zakomponovali do lidských mýtů. Jakou roli na Zemi v minulosti hrály, se snad v seriálu brzy dozvíme. Minimálně jako strůjkyni Shriků ji ale brát můžeme.


Izel se nám jako padouch vybarvila docela rychle.

Jsou Chronicomové ti špatní?

Pokud pomineme Enocha (až na prvních pár epizod) a Noaha, tak vesměs všichni Chronicomové působili jako záporné postavy, za což také trochu mohlo zničení jejich domovské planety. Podobně jako jméno Izel, tak i jejich bývají spojována s lidskou mytologií, v jejich případě biblickou, což samozřejmě nemusí nutně znamenat, že o nich musí v MCU Bible pojednávat.

Tvůrci však mohou přijít i se zvratem, kdy bychom zjistili, že Izel patří k Chronicomům a ničení světů je vlastně jejich denní chleba, přičemž o tom ani jejich vlastní lidé nemusí vědět. Jak nás již Enoch informoval, Chronicomové jsou rozdělení do několika skupin, kdy byli zmíněni lovci a antropologové, kteří studují jiné rasy. Co když jsou ale tito vědci natolik zvrácení, že jakmile rasy, jež pozorují, dosáhnou určité úrovně vývoje, tak je zničí, aby „nastolili ve vesmíru rovnováhu“?

Jsou Chronicomové jenom pozorovatelé nebo i něco víc?

Nezapomínejme, že v první řadě jsou Chronicomové stroje, a jak už to bývá, ve sci-fi takhle jednoduše jednají. Snad nám příští epizoda ukáže, co měl Enoch v plánu, takže nakonec to může třeba jen znamenat, že se pokusí přesunout na novou planetu.

Je podle vás Izel součástí většího celku? Jak se vším asi souvisí monolity?

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!