Postřehy z epizod Window of Opportunity a Fear and Loathing on the Planet of Kitson

Postřehy z epizod Window of Opportunity a Fear and Loathing on the Planet of Kitson

30.5.2019 17:56


Zatímco se druhý díl zaměřoval především na děj na Zemi, ve třetí epizodě jsme si užili pořádnou vesmírnou jízdu. Tvůrci se při tvorbě této epizody ve velkém inspirovali jedním slavným dílem, přičemž jsme se dočkali jedné zajímavé postavy.


Sarge=Coulson?

Druhá epizoda zkrácené šesté série nám přinesla jeden detail k postavě Coulsona, který víceméně podporuje nejednu teorii. Marcus Benson přišel s faktem, že Coulson i Sarge mají zcela identickou DNA, což může znamenat vymazané vzpomínky, alternativní realitu i klona. May sice tvrdí, že svého šéfa a nejlepšího přítele viděla umírat, ale kdo ví, co se s tělem stalo potom. Uvidíme, třeba nám tvůrci naservírují mnohem složitější vysvětlení než některé z těch, které jsme si jmenovali.

Co Sarge pojí s pozemským hrdinou?


Malachi

Po Enochovi a Noahovi se na scéně objevil další z Chronicomů, tentokrát však zaměřený na lov. Malachiho jméno opět vychází ze Starého zákona, přičemž je možné, že se tvůrci inspirovali i jedním z jeho komiksových jmenovců. Čarodějku a anděla tedy přeskočíme a podíváme se rovnou na vesmírného fantoma. Tato rasa sloužila budoucímu já Kanga, který si říkal Immortus a byl pánem času.

To samozřejmě k postavám Chronicomů i trochu sedí, jelikož jde především o pozorovatele méně vyvinutých ras. Tento komiksový Malachi měl za úkol dostatečně zaměstnat Avengers předtím, než se na scéně objeví Onslaught, hybrid Profesora X a Magneta. Později se Malachi stal členem Anachronautů, což bylo jakési zvláštní komando. Snad se o jeho postavě dozvíme v budoucnu více a nepůjde jen o bezduchého poskoka nějakého většího záporáka.

Vychází Malachi z komiksů nebo ne?

Planeta Kitson

O této planetě jsme slyšeli již v minulé sérii, kdy šlo pouze o odkaz na jednoho z tvůrců seriálu. Už tehdy nám bylo řečeno, že jde o svět s vyhlášenými bordely, ale nikdo asi nečekal, že se na planetu doopravdy vydáme. Na Kitsonu jsme mohli mimo jiné spatřit vesmírné varianty několika našich hazardních her, jako byl například Blackjack, u něhož je i v reálu zakázáno počítat si karty. V následujících dílech bychom pak měli potkat i majitele této planety, pana Kitsona, kterého si zahraje Anthony Michael Hall.

Planeta Kitson začala jako nevinný odkaz v páté sérii.

Popkulturní odkazy

Už samotný název třetí epizody vám mohl evokovat film a knihu Strach a hnus v Las Vegas, přičemž i několik pasáží v epizodě parodovalo samotný film. Zmínit můžeme například scénu, kdy se Daisy zhulila, šla kasinem a my slyšeli její myšlenky. Kromě tohoto díla pak došlo také na rozřazování do Bradavických kolejí ze slavného Harryho Pottera.

Strach a hnus v Las Vegas ve velkém inspiroval tuto epizodu.

Kdo je podle vás Sarge? Jak na vás působí postava Malachiho?

Foto: Marvel, ABC, Universal Studios


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!