Postřehy z epizody After, Before

Postřehy z epizody After, Before

23.7.2020 14:57


Po návratu několika klasických postav nám osmá epizoda přinesla další známé tváře, které jsme v seriálu již dlouho neviděli. Na scéně se kromě nich ale objevilo také pár herců, jenž můžete znát z několika projektů spojených s rolemi Ming-Na Wen. O koho jde?


Nečekané návraty

V sedmé sérii jsme měli několik postav, o jejichž návratu jsme věděli již nějakou dobu dopředu, ať už jde tedy o Daniela Sousu nebo Ricka Stonera. Tento díl nám nabídl návrat antagonistů z druhé série v podobě Ťia-jing a Gordona. V této době ještě máma Daisy nebyla rozkuchaná Danielem Whitehallem a nepoznala ani Calvina Zaba. Navíc jsme se v tomhle díle dozvěděli, že před Daisy měla ještě jednu dceru jménem Kora, která ale v původní dějové lince zemřela. S postavami Inhumanů pak souvisí i návrat do Ráje, kde se Inhumans dlouhá léta skrývali. Další postavou, která se dále na obrazovku vrátila, je Francisco Rodriguez, bratranec Eleny, jehož jsme mohli vidět v její vzpomínce z dětství.

Mámu Daisy jsme mohli vidět před tím, než se proměnila v padoucha.


Malickovo bratrstvo Inhumanů

Po zhlédnutí dílu nejednoho fanouška určitě napadla podobnost mezi Magnetem a schopnostmi nabitým Nathanielem Malickem. Oba dva jsou tak trochu extrémisté a chtějí, aby schopnostmi vládli ti, kteří si je zaslouží. Ťia-jing tu svým způsobem funguje tak trochu jako Xavier a Kora se svým vztahem k oběma podobá Jean Grey či Pyrovi. Jeho se taktéž Xavier pokoušel naučit jeho ničivou sílu ovládat a Magneto naopak chtěl, aby jí využíval naplno. Uvidíme, jak se celá situace kolem nich bude dále vyvíjet, jelikož tahle zápletka bude rozhodně pokračovat.

Z Malicka se stala mladší a více anarchistická verze Magneta.

Filmová rodina Ming-Na Wen

Čas od času se stane, že se v jedné epizodě objeví herci, kteří se znají z jednoho projektu, případně jsou jejich minulé role nějakým způsobem provázány. Osmý díl seriálu nám nabídnul hned dva takové vztahy. V prvním případě se jedná o jednu z prvních rolí Ming-Na Wen, tedy o filmovou adaptaci hry Street Fighter. V ní si představitelka May zahrála slavnou Chun-Li, zatímco Byron Mann, který si v epizodě zahrál Liho, ve filmu propůjčil tvář bojovníkovi jménem Ryu.

Dianne Doan, která ztvárnila Koru, si ve filmu Následníci střihla dceru Mulan, jíž propůjčila hlas právě Ming-Na Wen. Kora tak není první herečkou z tohoto filmu, jež se v seriálu objevila. Tou první je Dove Cameron, které jsme se náhodou v téže epizodě dočkali formou archivního záběru ve vzpomínkách Yo-Yo.

Dva slavní bojovníci se opět setkali v povědomém prostředí.

Čekali jste návrat Inhumanů z Ráje? Koho podle vás můžeme v seriálu ještě čekat?

Foto: Marvel, ABC, Universal Pictures


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře