Postřehy z epizody The New Deal

Postřehy z epizody The New Deal

2.6.2020 22:00


Poslední řada Agentů S.H.I.E.L.D.u nám přinesla další zajímavou zápletku, která nás tentokrát zavedla do časů minulých. V prvním díle jsme se tedy objevily ve třicátých letech, kdy ještě není S.H.I.E.L.D., SSR a Hydra je víceméně pouze skrytou organizací. Co nám tedy úvodní epizoda přinesla?


Koenig je zpět… tak trochu

Nedávno jsme vás informovali, že v poslední řadě S.H.I.E.L.D.u u­vidíme opět Pattona Oswalta a bylo tomu skutečně tak. Oswalt si však nezahrál ani jednoho z bratrů agentů, nýbrž jejich dědečka Ernesta Hazarda, který je hlavou jednoho z gangů v New Yorku a vše řídí ze svého tajného klubu. Jeho přezdívka Gemini/Blíženec pak odkazuje na jeho vnuky, jelikož je toto označení spojené právě s dvojčaty i větším počtem sourozenců stejného zjevu. V komiksech byl jistý Gemini vůdcem Zodiac Kartelu. Že by se tak jmenovala i jeho organizace?

Přezdívka Gemini Koenigovi předurčila, že bude mít hodně vnoučat.


Zachraň Hydru, zachraň S.H.I.E.L.D.

Menším zvratem, který nám odhalily již ukázky a část lidí jej i předvídala, je, že pokud chtějí hrdinové zabránit Chronicomům v úspěchu, musí ochránit svého úhlavního nepřítele. Hydru nám ve třicátých letech zastupuje Freddy Malick, otec Gideona známého z filmových Avengers a třetí řady. Co víme z vyprávění, tak Freddy byl taktéž vyznavačem Hiva a stejně jako jeho syn podváděl při losování a nachystal si bílý kámen, aby přežil. A jelikož jsme nyní v době ještě před S.H.I.E.L.D.em, je docela možné, že Hydru napojí i na Radu Devíti z Agentky Carterové, jejíž znak náramně připomínal jednu ze starých variant loga Hydry. Tak uvidíme.

Už v mládí byl Freddy tak trochu zbabělec.

Muž stojící za SSR

Není moc časté, abychom v projektech od Marvelu viděli skutečné osobnosti. Pokud se tak tomu stává, jedná se obvykle o celebrity, které hrají samy sebe nebo se objevují na fotografiích. Nyní to bylo poprvé, kdy jsme mohli vidět již mrtvou postavu hranou jiným hercem. Řeč je samozřejmě o Franklinu D. Rooseveltovi, který ve čtyřicátém roce založí SSR, aby měli spojenci někoho, kdo by zvládal odolávat nacistům a Hydře. Samotné SSR v následujících dílech samozřejmě také uvidíme, minimálně tedy oblíbeného Daniela Sousu.

Po mýtických hrdinech došlo i na historické osobnosti.

Žena z Hydry

Tohle moc pravděpodobné není, ale i tak to zmínit musíme. Žena v rudých šatech, která doručila Freddymu zásilku, je nám zatím známa pouze jako Viola. Ale co když se jedná o matku Kapitána Ameriky? Samozřejmě si asi říkáte, co je to za hloupost, ale ono by to i vycházelo z komiksové předlohy. Pár let zpátky řešily komiksy příběh, ve kterém Red Skull změnil historii a Sarah Rogersová podlehla ideologii Hydry a učila ji také svého syna. Filmy i seriály již kolikrát spojily klasické příběhy s těmi alternativními, a proto máme malou šanci i zde. My o Kapitánově matce víme vlastně jen to, že v roce 1936 zemřela na tuberkulózu a následně byla pohřbena vedle svého manžela, který padl za první světové války.

Již dříve pracovali tvůrci s novější tvorbou. Mohlo by tomu tak být opět?

Jak funguje čas?

Film Avengers: Endgame nám jasně ukázal, jak ve světě MCU funguje narušení časového toku a nyní záleží, jestli se toho bude držet i poslední řada seriálu. Postavy samozřejmě již zmínily efekt motýlího křídla, který víceméně vytvoří alternativní vesmír, ale došlo i na zmínění klacíku vrženého do řeky, kdy má být vše jasně dané. Jelikož již ale postavy na konci páté série zabránily zničení Země, měly by si být vědomy toho, že takhle to nefunguje. Je proto docela zajímavé, že na Dekeovo podání času tak snadno přistoupili.

Hrdinové by si měli být vědomi, že s časem si není radno zahrávat.

Jak podle vás celé hrátky s časem dopadnou? Chtěli byste, aby byla tajemná Viola Rogersovou mámou?

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!