Postřehy z finále šesté řady

Postřehy z finále šesté řady

8.8.2019 17:39


Šestou sérii máme za sebou, a proto je třeba si shrnout, co se v posledních čtyřech dílech stalo. Konečně víme, kým je Sarge, i kam bude směřovat poslední série. A všimli jste si jedné narážky na předchozí práci představitelky May?


Sargeova identita

Trvalo to víceméně do konce série, ale konečně víme, kým vlastně Sarge je, nebo spíše byl. Pravým jménem Pachakutiq, které se dá přeložit jako „změna Slunce“, je Sarge původem z Dimenze strachu, odkud pochází i Izel. A jelikož si Agenti v minulé sérii hráli s monolity, spojil se Pachakutiq s kopií Coulsona, která k němu doputovala, což zapříčinilo jeho zmatení. Z tohoto důvodu začal brát Sarge Izel jako nepřítele, protože si myslel, že jej připravila o rodinu.

V posledním díle jsme mimo jiné měli možnost spatřit i jeho pravou podobu, která trochu připomíná humanoidního brouka. A i když jsme o tohoto „Coulsona“ přišli, nemusíme smutnit, jelikož jsme hned dostali Chronicomskou LMD náhradu se vzpomínkami až po konec čtvrté série.


Stejně jako Hive, tak i Sarge se nám ukázal až v posledním díle.

Starý známý

Menším překvapením určitě bylo, když se na scéně objevil Flint, s nímž se hrdinové seznámili v dystopické budoucnosti. Právě s pomocí monolitů vytvořili Mack a Yo-Yo nedopatřením kopii svého mladého přítele, jehož schopností je geokineze neboli manipulace se zemí. S jeho pomocí pak Izel složila monolity, s nimiž plánovala přivést na Zemi svou rasu.

A jelikož jsme měli možnost vidět, že Sarge jakožto kopie v pohodě existoval v normálním světě, Flint zřejmě jen tak nezmizí. Můžeme ale jen hádat, na kolik epizod a zdali vůbec se ještě objeví, jelikož se tým S.H.I.E.L.D.u vydal bez něj někam hodně daleko.

Flintův příchod do přítomnosti asi nečekal nikdo.

Co nás čeká příště?

Ještě než jsme se dočkali konce šesté série, se už spekulovalo, kam se vydá série sedmá. A jak to vypadá, někteří fanoušci nebyli tak daleko od pravdy. Finále této řady totiž naše hrdiny zavedlo do minulost, přesněji tedy do třicátých let, kdy Empire State Building ještě nebylo hotové, alkohol byl zakázaný a Americe vládla italská mafie. A podle toho, co naznačil Enoch, ohledně nutnosti znalostí historie S.H.I.E.L.D.u, můžeme jen hádat, že v této době nezůstaneme.

Už jen kvůli několika únikům nám bylo tak trochu naznačeno, že se v seriálu možná objeví i pár herců z Agent Carter, což by mohlo znamenat, že se můžeme dočkat uzavření rovnou dvou seriálů najednou. Mimo toho se klidně můžeme vydat i do modernější doby a kvůli tajnůstkářským tvůrcům můžeme zřejmě počítat i s účastí několika známých tváří, možná i z filmů.

Nejdříve to byla budoucnost, tentokrát je to minulost.

Agentka May jako Disneyho princezna

Na závěr si dáme takovou perličku. V nedávném rozhovoru potvrdila Ming-Na Wen, představitelka May, že do závěrečné epizody propašovala odkaz na svou dřívější práci. Před přibližně dvaceti lety se totiž herečka proslavila jako hlas Disneyho princenzy Mulan, která dostala dva filmy a objevila se i v několika málo dalších Disneyho projektech (naposledy jí herečka dabovala v druhém dílu Raubíře Ralfa). Když se May v epizodě vrátila k životu a chopila se meče, použila Mulaninu tradiční bojovou pózu.

Zůstaneme podle vás ve třicátých letech nebo budeme celou dobu skákat časem?

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!