Provázání MCU se seriálem na konci řady se nakonec neuskutečnilo

Provázání MCU se seriálem na konci řady se nakonec neuskutečnilo

24.9.2020 21:00


Fanoušci Agentů věřili u poslední série, že se seriál vrátí zpět do původní časové osy a navážou tak na MCU. Jed Whedon prozradil, že původně v plánu bylo, že se na filmy naváže, ale nakonec z toho sešlo.


Ve finále seriálu měl být odkaz na film Avengers: Infinity War a Thanosovo lusknutí. To nakonec bylo zrušeno. Vlajková loď seriálu Marvel Television Agenti S.H.I.E.L.D. začala jako oficiální televizní seriál MCU. Po čase se stal pro fanoušky seriál mnohem víc a nejen to. Tvůrci seriálu začali budovat svou vlastní mytologii zahrnující vše od Inhumanspo cestování v čase, od starověkých Kree Monolitů po zcela nového Ghost Ridera. Přesto, že si všichni scénáristé a showrunneři užívali rozmanitost jejich tvůrčích schopností, dávali si pozor, aby nic neodporovalo přímo filmům v MCU.

A pak přišel do kin film Avengers: Infinity War, který skončil největší událostí v historii MCU. Marvel svázal osud seriálu v páté řadě a odhalil Thanose jako tu největší hrozbu celé galaxie. Nemysleli si, že je to pro Agenty tak riskantní, protože v té době věřili, že pátou řadou seriál skončí. Ze stanice ABC obnovili Agenty na další dvě řady a najednou měli problém. Mezi Marvel Studios a Marvel Television již neexistovaly jasné komunikační linie, takže scénáristé a showrunneři nemohli udělat šestou a sedmou sérii ve světě po lusknutí. Netušili, jak takový svět vlastně bude vypadat. Tak se společnost Marvel Television rozhodla zcela ignorovat tento okamžik, přičemž Jeph Loeb trval na tom, že vše musí být nastaveno před lusknutím. Tím tak v časové ose vznikl problém a fanoušci byli zmatení, když se pokoušeli vše pochopit.


Foto: Marvel

Zdá se, že z Marvel Television plánovali odkázat na Avengers: Infinity War ve finále sedmé řady, což by trochu uvedlo v pořádek časovou osu. V rozhovoru pro New York Times showrunner Jed Whedon odhalil, že scéna s kvatovou sférou měla původně odkazovat na lusknutí.

Některé z věcí, které udělali s cestováním v čase v Endgame, naznačovaly, že existují další časové osy, kde se odehrávají další dobrodružství. Řídíme se pravidlem multivesmíru. Jediný způsob, jak někdo přežije Thanosovo lusknutí ve filmech, je jít do kvantové sféry a původně jsme to plánovali zmínit, protože jsme se kvantovou sférou pohybovali mezi časovými osami, ale nakonec jsme to vystřihli.

Rozhodnutí vystřihnout tuto zásadní myšlenku má obrovský vliv na Agenty S.H.I.E.L.D.u a jejich místo v multivesmíru. Pokud by nebyl dialog vystřižen, seriál by se znovu spojil s MCU, i přestože by jejich vlastní časová osa byla ponechána v nepořádku. A co víc, všechny scény „o rok později“ na konci finále by se odehrály v průběhu pěti let, kdy byla ztracena polovina života ve vesmíru, což filmy označují jako „výkyv“. Při absenci tohoto dialogu se však zdá, že všechny důkazy naznačují, že Agenti nejsou součástí stejné časové osy jako filmy, ale jsou součástí stejného multivesmíru. Nic nenasvědčuje však tomu, že by v jejich světě došlo k lusknutí.

Přáli byste si, aby tato zmínka nebyla vystřižena? Chtěli byste, aby seriál na konci finále byl opět součástí MCU?


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!