Odehrávají se Agenti S.H.I.E.L.D.u v alternativní realitě?

Odehrávají se Agenti S.H.I.E.L.D.u v alternativní realitě?

21.7.2019 18:00


Tohle téma jsme již naťukli několikrát, ale jelikož se šestá série pomalu chvílí ke konci, tak proč se na něj nepodívat pořádně. Endgame i pátá řada seriálu se točily kolem cestování časem, mohl se tedy seriál od filmů v nějakém bodu odchýlit? Co myslíte vy?

Jak jistě víte, během natáčení šesté řady Agentů S.H.I.E.L.D.u ne­měli tvůrci k dispozici informace o Endgame, tudíž museli vymyslet způsob, jak se vyhnout případným konfliktům se samotnými filmy. První i druhá série byly s filmy vesměs propojeny a odkazy byly i ve třetí a čtvrté, jenže nyní se po jakýchkoliv odkazech slehlo.

Nejlepším vysvětlením by bylo, že po návratu skrze monolit do „přítomnosti“ se hrdinové ocitli v jiné realitě, jelikož se nevrátili do momentu, ze kterého vycestovali. Nebo alespoň tak nám to bylo částečně naznačeno v Endgame, kdy hrdinové po většinu filmu skákali mezi několika časy. Samotnou teorii multivesmíru navíc již několikrát naznačil Deke v souvislosti s Fitzem, který logicky nemohl být dvakrát v jednom světě, aniž by to něco neovlivnilo.


Mohou monolity za přesunutí hrdinů do jiné reality? Foto: Marvel, ABC

Kromě zmíněné cesty časem se mluví i o tom, že za celý problém klidně můžeme vinit zničení tří monolitů, které tak mohly vytvořit jakousi trhlinu v čase a prostoru, tedy nejen onu „dimenzi strachu“, jak ji hrdinové nazvali v sérii páté.

Jediným konfliktem v celé teorii je film Infinity War, na který se odkazovalo v páté sérii. Graviton se tehdy snažil být mocnější než fialová hrozba z vesmíru, ale ani tak se bitvy ve Wakandě nedožil. Avengers tedy museli Thanose nějak porazit, pokud to náhodou nebylo ovlivněné i druhou vesmírnou invazí, kterou S.H.I.E.L.D. odvracel nad Chicagem. Nejpravděpodobnější ale je, že kvůli oné změně v čase viděl Strange nějakou možnost navíc a tak Thanose porazili.

Kdy podle vás došlo k oddělení časových linek? Spojí se podle vás někdy opět dohromady?

Zdroj: Screenrant


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!