Šestá série se propojení s Endgame nedočká

Šestá série se propojení s Endgame nedočká

7.5.2019 20:33


Už několik let se Agenti S.H.I.E.L.D.u ať už ve větší nebo menší míře propojují s Marvel filmy, k čemuž ale letos nedojde. Komunikace mezi filmovou a televizní divizí Marvelu je stále velmi komplikovaná, takže to tvůrci museli vyřešit po svém.

Především první dvě série Agentů S.H.I.E.L.D.u se dočkaly propojení s několika Marvel filmy. Stejně tak jsme se později dočkali menších odkazů na Občanskou válku, Doctora Strange nebo Infinity War, ale s Endgame se seriál bohužel nepropojí. Jeph Loeb, šéf televizní odnože Marvelu, se k tomu vyjádřil následovně:

Je to pro nás nejsnazší cesta. Díváme se na to z praktické pozice, tedy, že jsme ještě neviděli, jak vypadá svět po lusknutí. Už jsme natáčeli a nechceme dělat nic, co by bylo v rozporu s filmy. Filmy jsou na prvním místě a jsou to ony, kdo určuje podobu časové osy MCU a co se během ní děje. Naší prací je se v tomto světě orientovat. A jedinou možnou cestou, jak říct tento příběh, bylo vyprávět jej před lusknutím. Ať už chcete nebo ne, můžete přijít na to, jak časová osa funguje, tedy „páni času“ na to přijdou.

Letos se seriál propojení s filmy nedočká. Foto: Disney, Marvel

Celé to samozřejmě může řešit cestování časem, které bylo zmíněné v seriálu i Endgame, což znamená, že se hrdinové mohli ocitnout v alternativní realitě. K tomuto tématu se trochu bokem vyjádřil i Jed Whedon:

Máme jistou logickou představu, která dává smysl, ale samozřejmě tím vším nechceme diváky hned zatížit. Chceme jen, aby si to užili a mohli o všem během sledování diskutovat.

Co myslíte, ocitli se agenti v jiné verzi klasického vesmíru? Vadí vám, že žádné propojení nebude?

Zdroj: MCUExchange


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!