Alisha Whitley

Alisha Whitley

Alicia Vela-Bailey Sezóny 2 2015 - 2016


Představitelka rasy Inhumanů, která se dokázala replikovat.

Základní informace

Alisha patřila ke komunitě Inhumanů, kteří žili pod vedením Ťia-jing v Ráji. Během bojů fungovala jako jednočlenná armáda, jelikož byla velmi schopná v boji a uměla se taktéž replikovat. Po smrti Ťia-jing vypomáhala S.H.I.E.L.D.u s ochra­nou Inhumanů.

Druhá série

Stejně jako ostatní členové komunity Inhumanů v Ráji prošla Alisha proměnou až po pečlivém výběru. Po Terrigenesi získala schopnost vytvářet identické klony, které ovládala na dálku, a proto se stala důležitou pomocnicí Ťia-jing. Ta jí například přikázala, aby hlídala Rainu, když dorazila do Ráje. Poté nastal spor se S.H.I.E.L.D.em, kdy se Alisha naklonovala a zabezpečila jejich plavidlo Illiad. Zde se v boji utkala s Daisy Johnson a Lincolnem, který jí byl nakonec schopný porazit.

Třetí série

Po rozptýlení Terrigenu po celé Zemi se Alisha rozhodla pomáhat novým Inhumanům, na které cílil tajemný Lash. Spojenectví proto uzavřela i se S.H.I.E.L.D.em, ale ani tak nebyla Lashe schopna zastavit a musela sledovat smrt vlastního duplikátu. Když se dostala ze svého traumatu, konfrontoval ji Hive. S pomocí svých schopností ji přidal do své armády a nakonec zemřela rukou jednoho ze Smrťáků Kree, kteří byli na lov Inhumanů přímo cvičení.

Foto: ABC