Antoine Triplett

Antoine Triplett

B. J. Britt Sezóny 3 2014 - 2017


Mladý a nadějný agent S.H.I.E.L.D.u, který se spolu s agentem Garrettem vydává na pomoc týmu Phila Coulsona s cílem dopadnout záhadného Jasnovidce, a který se přitom střetne se svým předchůdcem – Grantem Wardem.

Základní informace

Antoine Triplett je specialista šesté úrovně a součást týmu agenta Garretta, který má s Jasnovidcem sám nevyřízené účty. Když se oba agenti spojí s Coulsonovým týmem, vznikne menší nevraživost mezi Tripem a Grantem Wardem, jemuž dělal Garrett velícího důstojníka před ním. S kým si Trip naopak velmi brzy padne do noty je agentka Jemma Simmons.

Agent Antoine Triplett je vnukem jednoho z členů komanda Howling, které během druhé světové války bojovalo s nacistickou skupinou Hydra. Dosud však není jisté, který konkrétní člen komanda byl jeho dědečkem.

První série

Během spolupráce agentů Garretta a Coulsona ve snaze dopadnout Jasnovidce si Trip získává důvěru jednotlivých členů Coulsonova týmu, a to postupně i Granta Warda. Obrovská rána pro Tripa však nastane ve chvíli, kdy agenti Hydry napadnou S.H.I.E.L.D. zevnitř a ukáže se, že pro Hydru celou dobu pracoval i Garrett.

Když je Garett zatčen, Coulson zprvu Tripovi nedůvěřuje, agentka Simmons se za něj však zaručí po jejich společně prožitých událostech v Hydrou napadeném Uzlu. Coulson navíc záhy zjistí, že to není Trip, s kým by si měl dělat starosti. Pro Hydru totiž pracuje i Grant Ward, ze kterého Garrett udělal agenta S.H.I.E.L.D.u a v podstatě ho i vychoval.

Trip tak nyní pomáhá Coulsonovi a jeho týmu v boji jak proti Hydře, tak konkrétně i proti Garrettovi a Wardovi. Když je navíc tým připraven o technickou podporu S.H.I.E.L.D.u, Trip do hry přinese špionážní techniku svého dědečka a postupně si tak opět získá plnou důvěru jak Coulsona, tak i zbytku jeho týmu. Stále to ale trochu skřípe mezi ním a agentem Fitzem, kterému se nelíbí, kolik času Trip tráví s Jemmou.

Druhá série

Trip se stává nedílnou součástí nového S.H.I.E.L.D.u ře­ditele Coulsona, zatímco Grant Ward je držen ve speciální cele v útrobách jejich tajné základny. Po návratu Jemmy Simmons z jedné z výzkumných základen Hydry, kde působila jako dvojitá agentka, to mezi ní a Tripem navíc opět začne jiskřit.

Když Coulsonův tým v Portoriku odhalí ukryté mimozemské město, Trip v jeho útrobách rozestaví manuální nálože komanda Howling, které nebudou ovlivněny přítomným elektromagnetickým polem. Když poté Trip zjistí, že v útrobách města, které má být co nevidět zničeno, jsou stále ředitel Coulson a Skye, rozhodne se jednotlivé nálože ručně zneškodnit. To se mu nakonec podaří a dostane se až do chrámu uvnitř města, ve kterém se před Skye a Rainou otevře Obelisk, který v sobě skrývá terrigenské krystaly.

Trip neví, co tyto krystaly dokáží, a snaží se tak Obelisk zničit, aby ochránil Skye. Část Obelisku se však zabodne do jeho hrudi a stejně jako tomu bylo u předchozích obětech Obelisku, i Trip následkem tohoto kontaktu zkamení a poté umírá.

Čtvrtá série

Konstrukce

Antoine Triplett byl virtuální rekreací osoby stejného jména v reálném světě uvnitř Konstrukce. Bojoval za S.H.I.E.L.D. pod vedením Patriota a byl pověřen pracovat v utajení pro HYDRU, aby získal informace. Bohužel ho chytili, jak ukrývá kameru do své skříňky a byl HYDROU zatčen. Naštěstí ho ale Patriot a Coulson zachránili a společně získali fotografie, které před zatčením ukryl do svých bot a které poté ukázal Jemmě Simmons. Jemma zjistila, že fotky znázorňují místo, kde byl přístroj sestaven ve skutečném světě. Trip později pomohl Daisy přivést Jemmu, Macka, May a Coulsona k portálu Konstrukce, aby jím prošli a zastavili AIDU (v Konstrukci přezdívanou Madame Hydru).

Trip jim potom nabídl, že půjde s nimi, ale Daisy mu hned řekla, ať zůstane a pomůže věci v Konstrukci vyřešit. Pravým důvod byl ten, že ve skutečném světě neměl Trip tělo a byl pouhá simulace, což Daisy věděla. Dále mu řekla, že by měl převzít roli Patriota, když je Mace pryč, což pro Tripa byla velice zajímavá nabídka. Daisy poté jeho, Warda a s překvapením i Macka nechala v Konstrukci. Stejně jako všechno v ostatní v Konstrukci byla alternativní verze Antoina Tripletta smazána, kdy se Aida rozhodla Konstrukci zničit a znovu vytvořit svůj obsah v reálném světě. S největší pravděpodobností to znamená, že Trip nikdy nebyl schopen dodržet radu Daisy Johnson a následovat odkaz Jeffreyho Macea jako Patriota.

Foto: ABC