Davis

Davis

Maximilian Osinski Sezóny 5 2013 - 2020


Věrný agent S.H.I.E.L.D.u, který se vrátil do služby i po jeho pádu a infiltraci Hydrou.

Základní informace

První série

Davis se na scéně poprvé objevil ve chvíli, kdy Coulsonův tým vyšetřoval StatiCorp v Batesville, kde došlo ke zničení urychlovače částic. Když Leo Fitz dokončil svůj průzkum s pomocí D.W.A.R.F.ů, informoval Davise, že má sbalit zbytek vybavení a odvézt je zpátky na jejich mobilní základnu v letadle. Davis na tyto příkazy kývl a dal se do práce.

Čtvrtá série

Po pádu S.H.I.E.L.D.u se Davis opět připojil k organizaci, když se vedení ujal Jeffrey Mace. Touto dobou byl již ženatý a občas o tom s ostatními agenty diskutoval. Časem se stále více zapojoval do akce a fungoval v úderné jednotce, která obvykle doprovázela Coulsonův tým v akci. Nápomocný tak byl například ve vězení v Los Angeles nebo při záchraně Koenigů. Když měl tým problémy s Aidou a LMD, byl Davis v přední linii, aby se s ní vyrovnal.

Pátá série

Nějakou dobu si všichni mysleli, že Davis během akce zemřel, ale byl pouze těžce zraněn a ze zranění se vzpamatoval. Záchrana přišla ze strany Deathloka, který základnu vysvobodil a později byli všichni kontaktování Dekem a přivedeni do Majáku, kde se konala svatba mezi Fitzem a Simmonsovou. Od této doby začal Davis působit jako pilot a doprovázel agentky při jejich honu za gravitoniem. Maják byl nakonec napaden Remorathy a Davis opět musel čelit nebezpečnému nepříteli v úzkých chodbách. Spolu s May pak pilotoval Zephyr do vesmíru, kde mimozemšťané drželi Coulsona, jehož se týmu podařilo osvobodit. Nakonec nastala bitva o Chicago, kterou S.H.I.E.L.D. vyhrál, ale přišel o Fitze. Jelikož ale tým cestoval časem zpátky a jeden Fitz byl ještě v časové kapsli, byl jedním z dobrovolníků na cestě za jeho záchranou.

Šestá série

Tým zachraňující Fitze cestoval z planety na planetu, ale nebyli příliš úspěšní. Na jedné z nich dokonce Davis ukradl pero, protože si myslel, že je přímo úžasné. Po roce hledání našli Fitzovu loď zničenou a pokračovali v hledání. Nakonec zjistili, že je Fitz na Kitsonu, ale samozřejmě je zde nečekalo příjemné přivítání. Davis zde navíc požil mimozemské halucinogeny a zažil tak nečekaný trip. Když byli s Fitzem konečně sjednoceni, museli se dostat zpátky na Zemi, ale v tom jim bránili Chronicomové. S Piper a Daisy se zpátky domů dostali, ale na Fitze a Simmonsovou museli ještě nějakou dobu počkat. Na Zemi však řešili zcela jiné problémy, které se brzy propojily s těmi kosmickými, jelikož šlo o mimozemské milence Sarge a Izel. Rudovlasá mimozemšťanka ale nebyla tak milá, jak na první pohled působila a dokonce dokázala posednout těla ostatních. Ovládla tak právě Davise, který následkem toho i zemřel, jelikož kvůli ní spáchal sebevraždu.

Sedmá série

Fitz a Jemma dali Piper během boje s Izel možnost přát si cokoliv, pokud jim ochrání to, co je pro něj nejdražší. Piper svůj úkol splnila a přála si, aby vytvořili robotickou kopii Davise, který se pak opět aktivně účastnil misí S.H.I.E.L.D.u. Spolu s Piper a Yo-Yo tak fungovali jako úderný tým, který nenápadně vnikal na různá místa. V roce 2020 tak během jedné akce Davis řídil, zatímco jej Piper popuzovala, že by měl řídit lépe, jelikož je počítač. Yo-Yo pak z auta vyběhla a vyrazila na svou misi.

Foto: ABC