Deke Shaw

Deke Shaw

Jeff Ward Sezóny 2 2017 -


Mrchožrout z budoucnosti, který agentům S.H.I.E.L.D.u po­mohl přežít v temných časech.

Základní informace

S Dekem se agenti S.H.I.E.L.D.u sez­námili, když byli proti své vůli vysláni do roku 2091. Deke zde jakožto mrchožrout přežíval na vlastní pěst a s novými obyvateli Majáku nechtěl nic mít. Nakonec se on sám dostal o více než sedmdesát let zpátky a po překonání katastrofy zde založil vlastní firmu.

Pátá série

Deke se narodil a byl vychován v Majáku, základně S.H.I.E.L.D.u, která přežila zničení planety. Jeho matka mu vyprávěla příběhy o jeho prarodičích, kterými byli Jemma a Fitz. Každoročně od ní k narozeninám dostával čerstvý pomeranč, ale netrvalo to dlouho, jelikož byla zabita, když mu bylo devět let. Nakonec Deke přišel i o svého otce, který mu před svým odchodem předal kus Bílého Monolithu. Po ztrátě rodičů se Deke spřátelil s Tess a Virgilem a mimo jiné obnovil zbytky Konstrukce.

Jednoho dne byl najat Virgilem, aby pomohl příchozí skupině, kterou byli agenti S.H.I.E.L.D.u z mi­nulosti. Ti byli vyslání Enochem, aby zjistili, jak byla Země zničena a mohli ji tak zachránit. Deke cestovatelům v čase sice několikrát zachránil život, ale nechtěl s nimi nic mít, jelikož nechtěl zemřít jako jeho rodiče. Nakonec se ale zachoval jako hrdina a spolu s agenty se vrátil zpátky časem.

V přítomnosti začal poznávat krásu Země, ale bohužel mu S.H.I.E.L.D. nedovolil po povrchu chodit. Deke se totiž dostal do potíží se zákonem a tak musel opět zůstat v Majáku. Brzy nato se nečekaně dozvěděl, že mezi jeho novými přáteli jsou také jeho prarodiče, o kterých slyšel tolik chvály. Když měla být planeta zničena, zabednil se, kdyby ke zkáze světa opravdu došlo. Katastrofě ale bylo zabráněno a Deke vyrazil začít nový život.

Šestá série

Po opuštění S.H.I.E.L.D.u si Deke založil vlastní firmu, která vyvíjela nové technologie. Deke však využíval nápadů z budoucnosti a S.H.I.E.L.D.u, což následně vyvolalo u původních tvůrců nevoli. Mimo jiné ale Deke bojoval také proti hladomoru a při vytváření Remorath Rumble využil svých zážitků se S.H.I.E.L.D.em.

Jednoho dne jej ve firmě navštívil muž s tváří Coulsona, kterého ostatní znali jako Sarge. Sarge si myslel, že je Deke jedním ze Shrikeů a chtěl jej zabít, jenže jej brzy zachránili jeho přátelé ze špionážní organizace. Deke se následně dozvěděl o smrti Fitze a rozčílil se, že mu o tom neřekli. O nějaký čas později jej přiřadili s Sargeovi, když s ním navázali spojenectví, jelikož mu bylo nutné zajistit technika.

Zde se Deke sblížil se Snowflake, kterou po zdánlivém poražení Shrikeů S.H.I.E.L.D. uvěznil. Jejich tvůrkyně Izel však útok S.H.I.E.L.D.u pře­žila a na základně rozpoutala chaos. Tým ji poté sledoval až do prastarého chrámu, kde Deke prokázal, že je užitečným členem, když byl ochoten využít neotestovanou technologii, aby svým přátelům donesl ochranu proti Izeliným schopnostem.

Foto: ABC