Giyera

Giyera

Mark Dacascos Sezóny 1 2015 - 2016


Inhuman a člen Hydry obdařený telekinetickými schopnostmi.

Základní informace

Giyera je operativcem Hydry, který získal své Inhumanské schopnosti skrze experimenty s Terrigenem. Jako vedoucí bezpečnosti Endotex Labs pracoval přímo pod Gideonem Malickem, aby se ujistil, že se nikdo nedozví o jejich pravém záměru s Inhumany. Jejich hlavním cílem bylo přivézt zpět na Zemi Hivea, prvního Inhumana, kterého Hydra uctívala. Giyeru nakonec zabil Leo Fitz, když mladého agenta podcenil.

Třetí série

Narodil se na Havaji, kde následně vstoupil do armády a po misích v Somálsku a Iráku vstoupil do Endotex Labs, kde se poznal s Gideonem Malickem, jenž jej nechal vstoupit do Hydry. Nakonec vyšlo najevo, že Giyera má vrozené schopnosti skrze geny Inhumanů a postupně se tak naučil ovládat telekinezi.

Z počátku to s Malickem hráli tak, že s pomocí ATCU lovili Inhumany pro své účely, ale jejich úmysly byly časem nakonec odhaleny. ATCU se proto rozhodlo zbavit se svého napojení na Hydru, ale celé jeho vedení bylo nakonec zničeno. Mise Malicka a Giyery přivést Hivea zpátky na Zemi byla ale úspěšná a Hive si postupně začal skládat vlastní tým Inhumanů, jehož byl Giyera součástí. Hivova snaha ovládnout Zemi byla ale S.H.I.E.L.D.em zastavena a Giyera jakožto jeho věrný voják v tomto boji zemřel.

Foto: ABC