Grant Ward

Grant Ward

Brett Dalton Sezóny 4 2013 - 2017


Agent Grant Ward je vysoce trénovaný agent v boji a špionáži, smrtící a přesný při střelbě z libovolné zbraně. Občas ale selhává v mezilidských vztazích a špatně vychází s ostatními.

Základní informace

Hodně toho nenamluví, ale je vždy na všechno připraven. Je loajální a pro S.H.I.E.L.D. by obětoval i svůj vlastní život. Agent Ward je chlapík, kterého posílají vyřizovat situace ručně-stručně. Když potřebujete někoho na deaktivaci bomby, Ward je váš člověk.

Když pracuje sám, cítí se ve svém živlu, a právě proto bude zajímavé sledovat, jak si bude Grant počínat, když ho agent Coulson přivede na palubu jako součást nového týmu. Ward není zjevně zvyklý být blízký k lidem, při fyzickém kontaktu reaguje překvapeně a dokonce nemá ani bůhvíjaký smysl pro humor.

První série

Agent Ward postupem času začíná chápat výhody práce v týmu a dokonce se stane dozorčím důstojníkem Skye, která se rovněž chce stát agentkou S.H.I.E.L.D.u. Mezi oběma se navíc začíná utvářet hlubší pouto, přestože Ward jednu dobu udržuje čistě sexuální vztah s agentkou May, která jako jediná spolu s Wardem chápe, jaké to je mít vnitřní démony.

Obrovská rána pro celý tým agenta Coulsona nastane ve chvíli, kdy organizace Hydra napadne S.H.I.E.L.D. a ukáže se, že pro Hydru pracuje nejen Wardův bývalý velící John Garrett, ale i sám Ward. Garrett naverboval Granta ještě v jeho mládí, kdy mu hrozilo vězení za pokus o upálení svého bratra v jejich rodinném domě. Byl to totiž zjevně právě Wardův starší bratr a jejich rodiče, kteří Granta během jeho dětství psychicky i fyzicky týrali.

Garrett začal Warda utvářet a vychovávat zpočátku jako agenta S.H.I.E.L.D.u, později ale i jako operativce tajné organizace uvnitř S.H.I.E.L.D.u s náz­vem Hydra. Ward ale není věrný ani tak Hydře, jako spíš samotném Garrettovi, kterému ve svém životě vděčí za vše.

Ward chvíli operuje jako dvojitý agent, jeho skrytá agenda však vyplave na povrch, když zabije agenta Koeniga a pokusí se unést Skye. Když agent Coulson a zbytek jeho týmu později útočí na Garrettovu základnu, musí čelit i samotnému Wardovi, proti kterému se postaví agentka May a porazí ho v souboji. Grant Ward se tak stává vězněm S.H.I.E.L.D.u. Nebo alespoň toho, co z něj zbylo.

Druhá série

Ward je uvězněn pod tajnou základnou nového S.H.I.E.L.D.u ře­ditele Coulsona. Ten začne časem potřebovat vnitřní informace o Hydře, Ward je však ochoten mluvit pouze se Skye. Jí nakonec žádané informace skutečně podá, zároveň ale začne mluvit o jejím otci a slibuje jí, že ji k němu zavede. Po smrti Johna Garretta nyní Ward postrádá smysl života a ve vězení se několikrát dokonce pokusil spáchat sebevraždu. Nyní se však začal vázat na svůj slib Skye, že ji znovu sjednotí s jejím otcem.

O Wardovi se dozví jeho bratr, senátor Christian. Za jeho pomoc S.H.I.E.L.D.u Cou­lson svolí k předání Granta pod dozor jeho bratra. Ward se proti tomuto rozhodnutí snaží protestovat a neustále Coulsonovi připomíná, že právě jeho bratr z něj udělal to, čím je dnes. Při cestě do vládní věznice poté Grant uprchne a unese svého bratra. Během jejich následující konverzace není úplně jisté, do jaké míry Christian s Grantem v dětství manipuloval a do jaké míry ho Grant za své chování pouze viní. Celá situace ale nakonec dopadne tak, že Grant zabije nejen Christiana, ale i oba jejich rodiče.

Motivace dalšího Wardova chování nejsou po jeho úniku na svobodu zcela jednoznačné. Nejdříve přepadne Sunila Bakshiho a předá ho Coulsonovi, záhy však využije Bakshiho absence po Whitehallově boku a opět se připojí k Hydře. S Whitehallem poté cestuje do Portorika, kde skutečně zajistí, aby se Skye shledala s jejím otcem, Calvinem Zabou. Ward stále věří, že toto gesto Skye pomůže mu odpustit, ta ho však při první příležitosti postřelí. Ward přežije jen díky neprůstřelné vestě.

Po smrti Whitehalla se Ward spojí s agentkou 33. Zprvu využívá prázdnoty v jejím životě a vede ji na cestu pomsty, kterou si prošel i on sám, časem mezi nimi však začne sílit romantické pouto. Ward a agentka 33 se proto snaží usadit a žít normálním životem, objeví je však Phil Coulson, který je přinutí pomoct mu v nalezení hlavní základny Hydry. Za to Coulson Wardovi slíbí svobodu, což i dodrží. Ward a agentka 33 se však vrátí a unesou agentku Bobbi Morse, která kvůli udržení svého někdejšího krytí v Hydře nahlásila Whitehallovi pozici úkrytu, ve kterém se nacházela agentka 33.

Bobbi je podrobena dlouhému mučení, dokud ji nepřijdou zachránit Lance Hunter a Melinda May. Během přestřelky pak Ward zastřelí agentku 33 v domnění, že se jedná právě o May. Zůstává zdrcený a ze všeho viní S.H.I.E.L.D. a je proto připravený ho jednou provždy srovnat se zemí.

Třetí série

Po několika měsících se vrátí zpět k Hydře jako její nový vůdce. Najde nové rekruty včetně svého věrného poskoka Keba, který je mu vždy při ruce, aby za něj odvedl i špinavou prácičku. Společně chtějí očistit Hydru od těch členů, co se zajímají pouze o peníze a ne o moc, jak to má být. Během toho mají v hledáčku i syna bývalého vůdce Hydry Wernera Von Struckera, kterého vycvičí a jež je jeho první misí se sblížit s bývalým manželem May Andrewem Garnerem, kde vystupuje jako student. Mezitím je Ward konečně lokalizován Lancem a May, kde ho Lance nakonec postřelí i přes vyhrožování May, že jestli se mu něco stane, tak Werner Andrewa zabije.

Na obzoru se však objeví nový spojenec, a to Gideon Malick, aby pomohl Wardovi lokalizovat Wernera, který se ztratil. Po vzájemné konverzaci oba zjistí, že mají pro Hydru zcela jiné plány, Ward například chce lokalizovat trezor Wolfganga von Struckera, jenž ukrývá tu nejnebezpečnější zbraň Hydry. Gideon ho nakonec opustí a nechá na něj poslat své assasínské zabijáky, které nakonec Ward hravě zvládne. Nakonec se do trezoru dostane, kde potká Gideona, s kterým proberou minulost Hydry a Gideon mu odtajní pravou minulost tím, že otevře trezor a ukáže mu jeden z monolitů.

Po pár dnech, kdy prostudovává minulost Hydry, navštíví Andrewa a vyhrožuje mu smrtí tím, že ho nechá se udusit plynem, aby tak vytáhnul na povrch Lashe. Posléze po zjištění, že Rosalind Price si dala dvě a dvě dohromady a spojila si Gideona s ATCU, je povolá, aby jí zavraždil. Proto zaujme pozici na druhé straně ulice a Kary. Následně, aby splnil svůj velký cíl za nejnebezpečněší zbraní Hydry, uposlechne rozkaz Gideona a unese Fitze a Jemmu, které poté mučí, aby mu pomohli na cestě na planetu Maveth, kde Jemma byla vtažena na konci druhé série. Po několikanásobném mučení nakonec Fitz souhlasí pod podmínkou, že se Jemmě nic nestane.

Přestože má Ward potřebu zůstat, aby zabil Coulsona, Gideon ho přesvědčí, aby se raději vydal na Maveth a vedl tým, aby našli pradávného Inhumana a převědčil ho, aby se přidal na jejich stranu. Na planetě najdou nejen sochu Hydry, ale i Willa Danielse, přítele Jemmy, který jí pomohl přežít. Vše se ale nakonec změní, když Fitz a Will zabijou jeho agenty a utečou do bezpečí. Mezitím Coulson zabije zbytek jeho agentů Hydry a zajme Warda. Poté spolu jdou najít Fitze a Willa, kdy přitom sám Ward mu sdělí, že konečně má skutečný potenciál být pod hydrou a ne jen kvůli pomstě či slibu. Oba nakonec najdou, ale Will na poslední chvíli se začne bít s Fitzem, čím i Ward začne bitku s Coulsonem. Bohužel tím, že byl už předtím postřelen a zároveň s pouty na rukách je poražen a Coulson mu rozdrtí svojí mechanickou rukou hruď a Ward umírá. Později se do něj přemístí Hive skrz Willa, ve kterém byl.

Čtvrtá série

Konstrukce

Grant Douglas Ward byl virtuální rekreací osoby ze skutečného světa se stejným jménem uvnitř Konstrukce. Agent Hydry, jehož úkolem bylo najít a zajmout Inhumany, se stal dvojitým agentem S.H.I.E.L.D.u poté, co zjistil, že jeho partnerka a přítelkyně Skye je latentní Inhuman. Když Skye přijde do styku s tajemnou spojenkyní Jemmou, Ward odhalí svou věrnost Patriotovi. Ward pokračuje v boji proti Hydře a zjistí, že se Skye chová jako někdo úplně jiný. Poté je mu však odhaleno, že přímo Skye věří, že Ward žije uvnitř Konstrukce. Ward zůstane loajální S.H.I.E.L.D.u v ná­vaznosti na Skyeino přiznání a po smrt Patriota, pomáhající jeho spojencům uniknout z Konstrukce a způsobuje revoluci proti Hydře.

Foto: ABC