Jasper Sitwell

Jasper Sitwell

Maximiliano Hernández Sezóny 2 2013 - 2018


Vysoce postavený agent S.H.I.E.L.D.u, který mnohokrát spolupracoval s Coulsonem a zároveň v organizaci sloužil jako jeden z infiltrátorů Hy­dry.

Základní informace

Jasper Sitwell je jedním z agentů S.H.I.E.L.D.u, který byl Hydrou vychováván již od dětství. Za těch mnoho let u S.H.I.E.L.D.u se tak připravoval celou dobu na převrat a mezitím se vypracoval až nahoru, kdy se setkal i se samotnými Avengery. Nakonec zemřel ve Washingtonu, kdy jej zabil Winter Soldier poté, co jej Hydra začala podezírat, že mohl pomoci Kapitánu Amerikovi.

První série

V seriálu se se Sitwellem setkáváme v Uzlu, kde asistoval Victorii Handové. Při příjezdu Coulsona jej i jeho tým přivítal a následně odvedl Coulsona, May a Warda na brífink, kde se řešilo zařízení v Jižní Ossetii. Na misi nakonec vyrazil Ward spolu s Fitzem, ale několik členů jejich týmu nevěřilo tomu, že by jim říkali všechno. Sitwell proto Jemmu nachytal, když se pokoušela nabourat do systému, ale ona se jen bránila, že hledala toaletu. Když se jí to nepodařilo, začala s ním flirtovat a nakonec jej i omráčila. Sitwell byl převezen na ošetřovnu a následně se vrátil ke své práci. Mise Warda a Fitze byla navíc úspěšná a vrátili se v bezpečí na základnu.

O nějaký čas později začal Sitwell pracovat s Coulsonem na dopadení Jasnovidce. Sitwell byl však brzy odvolán a musel odjet na loď Lemurian Star, načež byl o pár dní později zabit Winter Soldierem.

Pátá série

V páté sérii jsme dostali možnost nahlédnout do Sitwellovy minulosti, kdy studoval spolu s Haleovou na Akademii Hydry. Den před dostudováním poslouchal řeč Daniela Whitehalla o projektu Ničitel světů a po zkouškách byl Hydrou přiřazen práce do S.H.I.E.L.D.u, kde pracoval až do své smrti.

Foto: Marvel, ABC