Kora

Kora

Dianne Doan Sezóny 1 2020 - 2020


Sestra Daisy a velmi mocná Inhumanka, co ovládá a vysílá velké množství energie.

Základní informace

Kora vyrostla jako dítě v Ráji a její matka Ťia-jing jí četla příběhy obsahující postavy, které Koru děsily. Následně jí slíbila, že bude Koru před všemi chránit, a připomněla jí to později v jejím dospělém životě. Jako mladistvá podstoupila Terrigenesis a vyvinula schopnost využít a ovládat těkavou formu energie. Nebyla však schopna ovládat své ničivé síly a její matka udělala vše, co mohla, aby Koře pomohla ovládnout její síly. Slíbila, že ji udrží v bezpečí. Její síly však začaly být stále více nestabilní a Kora po několika útěcích chtěla zpáchat sebevraždu.

Sedmá série

Koře se v původní časové ose podařilo spáchat sebevraždu, ovšem po rozhovoru s Nathanielem Malickem ho nechala, aby s ní manipuloval a přidala se na jeho stranu. Byla mu bezmezně oddaná, ovšem chtěla poznat svoji sestru Daisy. To se jí podařilo, když Ráj obsadil S.H.I.E.L.D. a ona jediná zůstala, aby se nechala dobrovolně zajmout. Toužila po tom být agentkou S.H.I.E.L.D.u a víc poznat svoji sestru. Po Daisyině zmizení se rozpovídala s May, která jí ukázala mrtvé tělo její matky. Po zjištění, že ji zabil Nathaniel, ztratila kontrolu a skoro ji zabila. Naštěstí se zjevil mladý John Garrett a dostal ji zpět za Nathanielem. Při útoku Chronicomů na základny S.H.I.E.L.D.u za­čala mít pochybnosti, které mu také osvětlila posléze.

Konfrontovala ho s tím, že ví, že zabil její matku, ale uvěřila mu, když jí navykládal, že si o ní matka myslela, že je monstrum. I když od Sibyl dostali rozkaz se vyhýbat Daisy na lodi, i tak se společně s Nathanielem dohodli, že Daisy a ostatní napadne. Po rozhovoru s Daisy byla zmatená a měla pocit, že Daisy nakonec tak zlá, jak Nathaniel tvrdil, není a pustila ji. Po zradě ji Nathaniel zlikvidoval a uvěznil. Následně si od ní vzal její schopnosti, ale ona po vzpamatování se a podpory od týmu se rozhodla pomoct a pomocí svých schopností vyslala energii na Zemi, aby zastavili Chronicomy. Po dokončení mise se vydala s Daisy a Danielem Sousou v Zephyru 3 na probádání vesmíru.

Foto: ABC