Mack Mackenzie

Mack Mackenzie

Henry Simmons Sezóny 6 2014 - 2020


Jeden z prvních rekrutů nového S.H.I.E.L.D.u ře­ditele Coulsona. Do terénu se sice moc často nedostane, jako hlavní technik je však pro celý tým neoddělitelnou součástí. Zároveň se také stane nečekanou oporou agenta, který přišel o část sama sebe.

Základní informace

Mac byl pravděpodobně expertním mechanikem už v rámci starého S.H.I.E.L.D.u. Po naverbování ředitelem Coulsonem se z něj však stal přední technik jeho týmu, který dohlíží na funkčnost výbavy i transportérů.

Nehledě na Macovu zručnost, v některých ohledech může jen tiše závidět schopnostem Lea Fitze. Ten se však nyní vzpamatovává z poškození mozku a není schopen odvádět takovou práci jako dřív. Mack neví, jaký byl Fitz před svým zraněním, s tímto „novým“ Fitzem se však brzy spřátelí a stane se mu tak prakticky jedinou oporou poté, co Jemma Simmons odešla a zbytek týmu neví, jak k Fitzovu novému stavu přistupovat.

Druhá série

Vedle Fitze si je Mack blízký i s Bobbi Morse a Lancem Hunterem, se kterými pracoval již dříve a které znal už v době, kdy byli manželé. Mack a Bobbi ale přitom mají jedno nemalé tajemství: ve skutečnosti totiž pracují pro agenta Roberta Gonzalese, který je nastrčil do Coulsonova týmu v rámci přípravy jeho obsazení. Když pak Gonzales skutečně zaútočí na Coulsonovu základnu, Mack a Bobbi se svým zrazeným kolegům snaží vysvětlit, že jednali pouze pro dobro S.H.I.E.L.D.u jako celku. Ale marně.

Když později dojde k dohodě, aby Coulson zůstal ředitelem S.H.I.E.L.D.u zod­povídajícím se Gonzalesově radě, Mack se rozhodne od S.H.I.E.L.D.u o­dejít. Přestože totiž Coulsona respektuje, po události, kdy byl on sám ovládán mimozemskou silou, nevěří Coulsonovu úsudku a jeho přístupu k mimozemským technologiím. Při finální konfrontaci s Ťia-jing a Inhumans však Mack a Coulson konečně najdou společnou řeč a Coulson Macka přesvědčí, aby u S.H.I.E.L.D­.u zůstal, a dá pod jeho dozor veškeré mimozemské technologie, které se S.H.I.E.L.D.u dos­tanou pod ruku.

Třetí série

Poté co se Terrigen dostal mezi lidi a oni se začali proměňovat v Inhumans, se Mack stal součástí Daisyina týmu, který nacházel a zachraňoval Inhumany před zajetím. Stejně tak bránili i obyčejné lidi, jelikož po proměně uměl málokdo své schopnosti hned ovládat. Když pro jednoho z nich potřebovali trenéra, navštívili Lincolna, když tu je v nemocnici napadl Lash. Všichni útok naštěstí přežili, ale Lash uprchl.

V následujících dnech se tým rozhodl, že přivede zpátky Jemmu, která se nedopatřením dostala na mimozemskou planetu. Mack během akce pomáhal s opravami, zatímco Fitz vyrazil pro svou vyvolenou. S.H.I.EL.D. se následně snažil chytit Lashe, jenže neúspěšně, načež konečně odhalili jeho identitu. Všechno ještě zkomplikovala Hydra vedená Wardem a Malickem a následně Hivem, kterého přivedli na Zemi. Časem se Mack začal sbližovat s novou členkou týmu, kterou byla rychlá Yo-Yo, jenže i tak je opustila Daisy, jež si po osvobození od Hiva kladla vše za vinu a utekla.

Čtvrtá série

Spolu s Coulsonem se Mack vydal následně po stopách Daisy, kterou vysledovali až do Los Angeles. Zde se ale museli vypořádat také s duchy a tajemným Ghost Riderem, jehož měli původně za nepřítele, dokud se neprokázal opak. Ridera pak Mack doprovázel během společných misí, kdy se Duch pomsty přesunul také na něj. Mack navíc pokročil ve svém vztahu s Yo-Yo. Dalším problém byla vzpoura robotů, což byla Mackova noční můra, jelikož je ze srdce nenáviděl.

Mezitím se Mack přiznal Yo-Yo s tím, že měl dceru, s níž se ale následně shledal v Konstrukci, kam jej Aida zavřela. V tomto alternativním světě o ni nikdy nepřišel, a když z něj odešel, musel si celou situací procházet znovu. Tentokrát měl po svém boku ale Yo-Yo, která jej mohla utišit a pomoct mu se s celou situací vypořádat.

Pátá série

Poražení Aidy ale neznamenalo konec starostí, jelikož byl S.H.I.E.L.D. nyní hledaný. Když byli připraveni se vydat, vyslal je místo toho Chronicom Enoch do budoucnosti, kde měli zjistit, jak zabránit zničení planety Země. V dystopické budoucnosti ale pro tým nebylo snadné splynout, jelikož zde nebylo běžné lidem pomáhat a všichni by tak působili podezřele. I tak se snažili místním situaci ulehčit, o nejvíce to šlo, přičemž se Mack a Yo-Yo sblížili s klukem jménem Flint, který přišel o rodiče a byl to Inhuman. S pomocí Flinta se pak tým dostal zpátky a mohli pracovat na záchraně Země.

Když se tým vrátil zpátky, musel čelit několika zjištěním. Couslon umíral a připravoval Macka na převzetí pozice ředitele a na scénu se mimo jiné vrátila Hydra, která taktéž obvinila S.H.I.E.L.D. z toho, co neudělal. Aby mohl tým Zemi zachránit, museli získat Gravitonium, po němž šli i jejich nepřátelé a Yo-Yo během jedné z akcí navíc přišla o ruce. Nakonec vyšlo najevo, že to Glenn Talbot, jejich spojenec, měl zničit planetu, tak jej zastavili a při akci přišli o Fitze. Coulson v tuto chvíli odchází na odpočinek a z Macka se stává ředitel.

Šestá série

Po smrti Coulsona se část týmu vypravila do vesmíru zachránit jinou verzi Fitze, zatímco druhá polovina čelila na Zemi nové hrozbě v podobě Sarge, muže s Coulsonovou tváří. Jelikož bral Mack své povinnosti ředitele vážně, ukončil svůj vztah s Yo-Yo, byť toho litoval. Na pomoc navíc přivolal Marcuse Bensona, aby jim zase pomohl se Shrikey. Toho navíc časem navrhl na nového ředitele akademie S.H.I.E.L.D.u, jelikož potřebovali nové agenty v zácviku.

Tým nakonec zjistil, že Sarge není tak úplně jejich nepřítel, jelikož se snažil zastavit Izel, vůdkyni Shrikeů. Se Sargem začali proto spolupracovat, ale postupem času se mu vrátily vzpomínky a on si uvědomil, že je Izeliným milencem. Mack a Yo-Yo se navíc opět dali dohromady a S.H.I.E.L.D. společnými silami své nepřátele porazil. Naneštěstí se objevila nová hrozba v podobě Chronicomů a tak se hrdinové museli tentokrát vypravit do minulosti.

Sedmá série

Ve třicátých letech, do kterých tým dorazil jako první, si Mack na vlastní kůži vyzkoušel dobový rasismus, který následně pokračoval i do padesátých let, kde to stále nebylo ideální. Zlomová pro něj byla sedmdesátá léta, kde mu zabili rodiče a Mack tak upadl do deprese. Když se šel provětrat, Zephyr nouzově skočil a on s Dekem zůstal v minulosti uvězněný. Celý rok museli oba přežívat, kdy se Mack uzavřel a chodil si maximálně pro jídlo a modely, které skládal. Z Dekea se zase stala rocková hvězda a zároveň složil vlastní malý tým S.H.I.E.L.D.u.

Macka následně kontaktoval, když zjistil, že Chronicomové nebyli zničení a Mack se jím tak mohl pomstít. Po jejich porážce se opět spojil se zbytkem týmu a museli čelit nejen Chronicomům, ale i upravené časové lince a šílenému Nathanielu Malickovi. Všechno ale bylo vyřešené a z Macka se následně stal oficiální ředitel S.H.I.E.L.D.u, který operoval z původního helicarrieru.

Foto: ABC