Matthew Ellis

Matthew Ellis

William Sadler Sezóny 1 2015 - 2016


Prezident Spojených států amerických, který spolupracoval s novou verzí S.H.I.E.L.D.u.

Základní informace

Matthew Ellis nevedl Ameriku zrovna v těch nejlepších časech, což ukázal i fakt, že byl unesen Aldrichem Killianem, který chtěl po jeho smrti prodat Extremis nejvyšší nabídce. Tuto záležitost ale rychle vyřešil Iron Man a Ellis pokračoval ve vládě, během které došlo k pádu S.H.I.E.L.D.u, útokům vražedné armády robotů a nakonec i rozmachu Inhumanů, lidských hybridů ovládajících zvláštní schopnosti.

Třetí série

Po pádu S.H.I.E.L.D.u, bitvě o Sokovii a rozšíření Inhumanů na Zemi, nechal prezident Ellis založit ATCU, což měla být organizace, který by nahradila S.H.I.E.L.D. Do jejího vedení byla dosazena Rosalind Price a jejich úkolem bylo chytat nebezpečné lidi se superschopnostmi. Když Joey Gutierrez kvůli ztrátě kontroly udělal menší potíže uprostřed města, vystoupil Ellis v televizi, aby vše urovnal.

Priceová však byla zavražděna a Ellis se proto sešel s novým vedením S.H.I.E.L.D.u, který zatím nemohl autorizovat, ale nabídl jim spolupráci. Do vedení ATCU byl proto zvolen Glenn Talbot, se kterým měl již S.H.I.E.L.D. zkušenosti, čímž měla být tato spolupráce zajištěna. Nakonec došlo k mezinárodnímu incidentu, kdy byli dva agenti S.H.I.E.L.D.u la­peni v Rusku, ale Ellis nakonec všechno zvládl vyžehlit, byť agenti museli organizaci opustit. Po Občanské válce nakonec dal S.H.I.E.L.D. v platnost, avšak pod vedením nového ředitele.

Foto: ABC
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!