Mike Peterson

Mike Peterson

J. August Richards Sezóny 3 2013 - 2018


Starostlivý otec, který se jen snažil zajistit svého syna, ale místo toho se dostal do středu machinací záhadné korporace, která z Mika Petersona udělala padoucha proti své vůli.

Základní informace

Mike žil sám se svým synem Acem a pracoval v továrně. Když ale v práci utržil zranění, kvůli kterému dostal později výpověď, rozhodl se z finanční nouze připojit k projektu Stonožka, který na něm testoval nový vzorec séra supervojáka, jenž byl ve čtyřicátých letech aplikován na Stevenu Rogersovi.

Aniž by Mike tyto podrobnosti věděl, začal u sebe cítit růst fyzické síly a záchvaty hněvu. Vedlejším účinkem tohoto séra bylo navíc samovznícení daného subjektu, což hrozilo i Mikovi. Včas ale naštěstí zasáhl agent Coulson s jeho týmem organizace S.H.I.E.L.D. a Mika stabilizoval. Mike se později rozhodl spolupracovat se S.H.I.E.L.D.em a v budoucnu se tak snad stát jeho agentem. Ace mezitím bydlí u své tety pod dohledem S.H.I.E.L.D.u a mimo dosah Stonožky.

První série

Mike Peterson zůstává ve výcvikovém středisku S.H.I.E.L.D.u. Jeho supersíla mu zůstala a díky vynálezu agentů Fitze a Simmons u něj navíc odezněl problém se samovznícení. Když pak agent Coulson konečně cítí, že je Stonožce na stopě, rozhodne se přizvat Mika na pomoc, aby vyvážil sílu supervojáků Stonožky. Když se však Raina dozví, že Mike Coulsonovi pomáhá, unese jeho syna a přinutí Mika, aby jí Coulsona vydal. Mike to udělá, jakmile je ale Ace opět v bezpečí, pokusí se Coulsona zachránit. Je však smeten explozí přichystanou Stonožkou a následně považován za mrtvého.

Mike ale přežil, přestože ve značně znetvořeném stavu, a stal se vězněm Stonožky. Ti pak do Mika vložili techniku umělého monitorovacího oka a později obrnili jeho tělo speciální bojovou technikou. Z Mika Petersona se tak stal Deathlok, napůl člověk a napůl stroj, který po obsazení S.H.I.E.L.D.u Hy­drou dělá osobního strážce Johnu Garrettovi. Mike vykonává jeho úkoly s odporem. Přestože na jeho vlastním životě mu nezáleží, Hydra stále zadržuje Ace.

Když ve finálním střetu s Garrettem Coulsonův tým zaútočí na jeho skupinu, Skye osvobodí Ace a jako důkaz ho spojí s Mikem přes jeho umělé oko. Mikovi tak už nic nebrání v tom postavit se Garrettovi a pomoct Coulsonovi rozpustit jeho skupinu. Poté, co je Garrett zabit a Raina s Ianem Quinnem prchají, Mike se loučí se Skye a sám mizí neznámo kam, aby se pokusil odčinit to, co všechno v Garrettově područí napáchal.

Druhá série

Nikdo z Coulsonova týmu neví, co se s Mikem stalo a kde se zrovna nachází. Sám ředitel Coulson však z Mika udělal své tajné eso v rukávu. Je s ním pravidelně v kontaktu a využívá ho pro různé zahraniční mise. Když je pak Coulson spolu s Lancem Hunterem na útěku před S.H.I.E.L.D.em Roberta Gonzalese, Coulson přivolá Mika na pomoc.

Společně pak vyhledají Granta Warda a využijí ho k tomu, aby se skrze něj infiltrovali do Hydry a lokalizovali jejího vůdce barona von Struckera. Ward přitom využije Sunila Bakshiho, kterému vymyl mozek a nyní ho ovládá. Bakshi pak předstoupí před doktora Lista, jednoho z posledních žijících členů vedení Hydry, a v rámci zachování důvěry mu nabídne Mika Petersona, který ho doprovázel. To byl sice tah stále v rámci Bakshiho krytí, neměnil však nic na tom, že z Mika se nyní stal vězeň Hydry.

Coulsonův tým, nedobrovolně i s Wardem a agentkou 33, tak nyní musí cestovat na tajnou základnu Hydry na Arktidě, aby dopadli Lista a osvobodili Mika. List jim sice uprchne, avšak Mike, spolu i s Lincolnem Campbellem, je zachráněn.

Pátá série

Deathlok byl kontaktován Dekem, který se zoufale snažil najít další agenty, jež byli loajální k S.H.I.E.L.D.u. Vzal jeho a ostatní agenty do Majáku, kde okamžitě šel na pomoc Coulsonovi u portálu do dimenze strachu. Coulson šel do nejnižší úrovně Majáku ve snaze uzavřít trhlinu strašlivé dimenze. Tam se před něj postavila rekreace Mika Petersona. Zpočátku mu tvrdil, že mu nijak neublíží a nezabrání Coulsonovi v uzavření trhliny. Pokusil se však přesvědčit Coulsona, že vše, co prožil v minulých letech, od vytvoření jeho týmu po události v roce 2091, byly pouze vizemi generovanými Coulsonovým mozkem, když byl vzkříšen.

Mikeova rekreace téměř přesvědčila Coulsona, že mluví pravdu, zatímco se ho pokoušela nenápadně přivést k trhlině v dimezi strachu. Coulson však nakonec odmítl uvěřit tomu, že všichni jeho přátelé a to, co s nimi prožil, bylo falešné. V důsledku toho Petersonova rekreace vztekle popadla Coulsona a chtěla ho přinutit, aby šel do dimenze strachu. Hned poté byla rekreace zničena skutečným Mikem, který vypálil raketu.

Dále byli napadeni i rekreací Lashe a Vrellnexiananů, které nakonec Deathlok také odstranil. Po použití zařízení na uzavření portálu jsou skoro oba vtaženi právě do něj. Deathlok ovšem rychle zareaguje, nepustí Coulsona a oba vzápětí bojují s Hivem, kterého nakonec postihne stejný osud jako všechny rekreace předtím. Portál je nakonec uzavřen a Mike se nakonec zůčastní i chystané svatby v rekreaci na louce, kde se Fitz a Simmons vezmou. Deathlok se po svatbě vzdálí, odejde z Majáku, aby pokračoval dál ve své vlastní misi daleko od S.H.I.E.L.D.u.

Foto: ABC