Victoria Hand

Victoria Hand

Saffron Burrows Sezóny 2 2013 - 2020


Ostřílená agentka S.H.I.E.L.D.u osmé úrovně a velící důstojník základny Uzel. Victoria Hand je pro mnoho svých kolegů možná osinou v zadku, podává ale skvělé výsledky a když jde do tuhého, určitě ji chcete na své straně.

Základní informace

Victoria Hand má pověst přímočaré agentky do puntíku dodržující protokol. Mezi nejoblíbenější operativce proto možná nepatří, vydobyla si tím ale prověrku osmé úrovně a pozici velícího agenta stanice Uzel.

Agentka Hand zpočátku projevuje silnou nedůvěru ke Coulsonovu týmu, zejména pak ke Skye, která je nejen civilistkou, ale navíc i hackerkou dříve se hlásící k organizaci, která S.H.I.E.L.D. ohrožuje. Když ale přijde do tuhého a agent Coulson je unesen organizací Stonožka, agentka Hand se osobně ujímá operace na jeho nalezení a záchranu. A přitom pomalu zjišťuje, v čem spočívá síla Coulsonova nevšedního týmu.

První série

Díky svému výcviku, dobrým instinktům a přísné taktice to byla právě agentka Hand, která včas zareagovala na útok Hydry zevnitř S.H.I.E.L.D.u a zabránila jí v obsazení Uzlu. Původně se domnívala, že členem Hydry je i agent Coulson, brzy však zjistila, že tím skutečným zrádcem a zároveň i tajemným Jasnovidcem byl agent Garrett a Coulson se tak pro ni stal jedním z mála zbývajících spojenců.

V agentu Coulsonovi tak Victoria Hand konečně našla někoho, komu může věřit a s kým snad dokáže četlit právě probíhající infiltraci Hydry do S.H.I.E.L.D.u. Když však společně s agentem Wardem převáží zajatého Garretta do Mrazáku, kde měl být uvězněn, Ward se ukáže být rovněž agentem Hydry, který Victorii Hand i její muže následně zabije.

Sedmá série

V alternativní časové linii, do které se tým S.H.I.E.L.D.u vy­dal, aby zabránili Chronicomům, v ovládnutí světa, byla Victoria Handová jednou z těch, které chtěla Hydra v roce 1973 zneškodnit skrze Projekt Insight. O deset let později, když Chronicomové odstřelili střediska S.H.I.E.L.D.u, se Victorii podařilo přežít a ukrýt se v klubu The Krazy Kanoe. Když se tam přemístili hrdinové z budoucnosti spolu s teleportujícím se Garettem, zastřelila jej, čímž se mu svým způsobem pomstila za svou smrt v původní časové ose.

Foto: ABC